Prievidzské deti nemajú kamenné srdceLorem ipsum dolor sit amet 18. 11. 2013 09:32

Nemáte kamenné srdce? Deti, ktoré sa 17.11.2013 zúčastnili vo Vyšných Hágoch na uvedení knižky Rozprávočky z rozprávkových Tatier ho nemajú. 

Pri známom tatranskom skalnom útvare – kamennom srdci, ktoré sa nachádza vedľa trate tatranskej železnice medzi stanicami Vyšné Hágy a Štrbské Pleso medzi stĺpmi 112 a 113 sa konalo podujatie občianskeho združenia Veterán klub železníc Poprad.
Združenie prevádzkuje historickú tatranskú električku Kométu. Nebolo to tak dávno, čo Kométa ležala na smrteľnej posteli. Pomocnú ruku jej ale podali sponzori a dobrí ľudia a mohla vyraziť na trať. Kométa a jej ochrancovia chceli túto pomoc poslať ďalej. Začiatkom roka 2013 preto vyhlásili projekt „Nemáme kamenné srdcia“. Jeho cieľom bolo povzbudiť deti základných škôl na celom Slovensku, aby napísali rozprávku, povesť, či báseň o Tatrách, vílach, či škriatkoch a Kométe. Z veľkého množstva prác odborná porota vybrala niekoľko do knihy. Po jej uvedení do života si budú choré deti v nemocniciach v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach môcť prečítať rozprávky z knihy od detí pre deti. Pre deti, ktoré nemôžu naživo vidieť Kométu, dýchať tatranský vzduch...
V knižke je viacero prác detí z prievidzských škôl. Možno ich autorov poznáte: obrázky Karolíny Kučerovej, Sarah Karašinskej, Viktórie Polereckej, Radky Lalikovej a Barborky Bielekovej zo Súkromnej ZUŠ Prievidza a rozprávky Mateja a Jakuba Mazúrovcov zo ZŠ Mariánska pomohli spolu s ďalšími vytvoriť krásnu knižočku.
Barborka, Matej a Jakub sa v nedeľu pri jazde Kométou stretli v Tatrách s ďalšími ľuďmi bez kamenných srdiečok.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri