Prievidzké hody v Dennom centre BôbarLorem ipsum dolor sit amet 23. 8. 2018 09:15

Hody v meste Prievidza majú bohatú tradíciu, ale aj aktuálnu prítomnosť. Sú vzácnou príležitosťou na stretnutia priateľov,  príbuzných , rodiny, ale sú aj významnou príležitosťou na upevňovanie lokálnej hrdosti a povedomia obyvateľov mesta. Upevňujú  sa spoločenské kontakty, nadväzujú sa nové priateľstvá i známosti. 

Výbor ZO JDS 07 a Denné centrum Bôbar pozval na túto našu tradičnú udalosť všetkých svojich členov a samozrejme zástupcov mesta a mestskej samosprávy. Zavítali medzi nás zástupca primátorky JUDr. Ing. Ľuboš Maxina PhD. s prednostom MsÚ  MVDr. Norbertom Turanovičom, zástupcovia mestského zastupiteľstva a mestského úradu . Po príhovore nášho predsedu Jaroslava Franca a príhovoroch hostí sa rozprúdila živá debata, spev a tanec. Počasie nám prialo a dobrá nálada nechýbala.

Hody sú spojené s hostinou a hodovaním, preto sa každá gazdiná snažila uctiť si hostí tým najlepším pokrmom. Okrem jedla , ktoré pripravili členky výboru , napiekli naše milé seniorky tradičné makové, orechové, tvarohové koláče,  posúchy,  či pagáče a iné dobroty, špeciálne nachystané na túto príležitosť.  Pokrmy sme zapíjali pohárom dobrého vína, pivkom ale aj inými nápojmi, ktorými si naši členovia idividuálne doniesli.

Hodová zábava sa nemohla zaobísť bez muziky, nám do spevu a tanca hralo Duo bratrancov Čertíkovcov.

Text a foto : Ing. Eva Špetková Bucáková + MsÚ


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri