Prievidžania nestačili len na Srbov, skončili druhíLorem ipsum dolor sit amet 5. 9. 2014 08:28

Prievidzská športová hala bola posledný augustový víkend dejiskom tradičného basketbalového turnaja kadetov Dodo cupu, ktorý sa každoročne koná na počesť Jozefa Kmeťa. Z víťazstva na turnaji, ktorý zorganizoval prievidzský mládežnícky klub, sa radoval jediný zahraničný účastník KK Metalac Valjevo.

Srbi z partnerského mesta Prievidze triumfovali pred domácim celkom, tretí bol MBK Karlovka Bratislava, štvrtý MBK Victoria Žilina a piaty BK SPU Nitra.

Kvalitný turnaj

Tréner BC Prievidza mládež Marek Bulík si pochvaľoval úroveň podujatia.
„Turnaj mal solídnu úroveň, veď sa na ňom zúčastnil majster Slovenska z Prievidze, vicemajster zo Žiliny i vicemajster Slovenska z predchádzajúcej sezóny Karlovka Bratislava. Svoju kvalitu, samozrejme, malo aj družstvo Valjeva, ktoré patrí k širšej srbskej špičke a bolo doplnené o dvoch starších hráčov,” uviedol Marek Bulík. „Pre nás to bola dobrá príprava na ďalšiu sezónu. Priestor dostali všetci hráči a mali možnosť zabojovať o miesto v zostave. Zápasy s Karlovkou, ale najmä s Valjevom mali vysokú úroveň. Nebyť prehnaného rešpektu z úvodu zápasu, mohli sme tohto súpera potrápiť ešte viac. Chalani videli, že hrať sa dá s každým, treba len tvrdo trénovať,” dodal k turnaju prievidzský tréner.

Najlepší hráči

Medzi najlepšími individualitami turnaja mali najvýraznejšie zastúpenie Prievidžania a Valjevčania. Najlepším strelcom turnaja i najužitočnejším hráčom sa stal Jakub Kadáši z BC Prievidza mládež, najlepším strelcom trestných hodov Zoran Badovinac z Valjeva. Organizátori vyhodnotili aj najlepšiu päťku turnaja. Svoje miesto v nej našla dvojica Valjevčanov - Luka Pešič, Alexander Tomič, dvojica z domáceho tímu - Matúš Gašparík, Jakub Mokráň a piatym basketbalistom v All stars bol Dominik Havel z Karlovky Bratislava.

Dôstojná spomienka

Turnaj Dodo Cup sa každoročne koná na počesť Jozefa Kmeťa, jedného z najúspešnejších mládežníckych trénerov Prievidze. „Turnaj, ale aj samotné kvalitné zápasy boli dôstojnou spomienkou na túto osobnosť prievidzského basketbalu. Poďakovanie patrí hlavne organizátorom, že všetko zvládli na výbornej úrovni, ako aj Valjevčanom, že merali do Prievidze dlhú cestu a svojou prítomnosťou dali turnaju punc medzinárodného podujatia,” uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi. Na záverečnom ceremoniáli nechýbala ani manželka Jozefa Kmeťa – Daniela, ktorá oceňovala najlepších hráčov.

Vysoké ciele

Pre mladých Prievidžanov to bola posledná príprava pred ďalšou sezónou, v ktorej budú nastupovať v lige kadetov. „Prvýkrát budeme hrávať proti súperom o rok starším, ale verím, že aj napriek tomu sa nám podarí prebojovať do finálovej štvorky. Naším cieľom je tiež posunúť sa basketbalovo o krôčik vyššie. Budúci rok sa na majstrovstvách Európy do 16 rokov zúčastnia chalani tejto vekovej kategórie a ja verím, že do záverečnej zostavy sa dostane čo možno najviac hráčov z nášho družstva a zabojujeme o premiérový postup do A – kategórie európskeho šampionátu.
Táto generácia má na to predpoklady, potvrdila to aj na turnaji v Dánsku.
Avšak dôležité budú aj tréningové podmienky, ktoré nám vytvorí SBA a náš klub. Verím, že aj s pomocou mesta Prievidza to spoločne dokážeme,” dodal Marek Bulík.

Foto: basket-live.sk


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri