Prievidza z neba: Nová kniha o meste s leteckými snímkamiLorem ipsum dolor sit amet 11. 10. 2017 19:48

Po niekoľkomesačných prípravách a realizácii sa v týchto dňoch dostáva na trh nová publikácia Prievidza z neba. Rozsahom nie je veľká, no obsahom istotne zaujímavá, keďže je zostavená z fotografií s nezvyčajnými pohľadmi na prírodu a pamiatky mesta Prievidza a okolia, ktoré sú zhotovené najmä z lietadla.

Prievidza z neba je stručným sprievodcom pamätihodností, sídliskových aglomerácií i priemyselných častí mesta, ako aj mestskej parkovej a okolitej prírody, pričom súčasťou fotodokumentácie sú aj štvrte Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka a Hradec. Neoddeliteľnou súčasťou publikácie sú aj letecké zábery na susedné mesto Bojnice, mimoriadne fotogenický Bojnický zámok a okolité prírodné krásy od Vtáčnika až po Fačkovské sedlo s majestátnym Kľakom.

Na knižný trh publikáciu uviedla v piatok 6. októbra 2017 primátorka Prievidze Katarína Macháčková, ktorá ju spoločne so zástupcom vydavateľstva CBS, spol. s r. o. Matúšom Krajňákom vypravila do života symbolicky – posypaním prievidzskými bôbovými zrnami. „Obyvatelia i návštevníci nášho mesta poznajú Prievidzu v rámci bežných pohľadov. Prostredníctvom tejto novej knihy sa nám všetkým naskytá možnosť spoznať notoricky známe miesta z výšky a uvedomiť si tak úchvatnosť mnohých miest, ktorými je naša Prievidza typická. Želám preto všetkým, ktorí knižku otvoria, veľa krásnych a výnimočných zážitkov“, povedala primátorka Prievidze.

Prievidza z neba vyšla v náklade 800 kusov a bude spoločne s rovnomenným nástenným kalendárom obohatením predvianočného trhu. Záujemcovia si knihu už môžu kúpiť v Turisticko-informačnej kancelárii na Námestí slobody v Prievidzi za cenu 15 eur. Kalendár na rok 2018 bude v predaji od konca októbra.

Publikáciu v spolupráci s mestom Prievidza vydalo banskobystrické vydavateľstvo CBS, spol. s r. o., ktoré v edícii Knihy leteckých fotografií vydalo už 30 podobných publikácií z jednotlivých miest a oblastí  SR, ale aj knihu Slovensko z neba. Vydavateľstvo sa okrem vydávania leteckých publikácií venuje aj vydávaniu maľovaných máp, orientačných plánov, fotomáp a samotnému leteckému fotografovaniu. Prostredníctvom svojich produktov propaguje dve heslá – umožňuje ľuďom vidieť Slovensko tak, ako ho nepoznajú a pomáha rásť slovenskému cestovnému ruchu. Partnerom pri vydaní publikácie bola aj Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA BOJNICE.

V publikácii si môžete zalistovať na tejto adrese: http://www.cbs.sk/knihy/prievidza-a-bojnice/


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri