Prievidza sa zapojí do ekologickej kampane Hodina ZemeLorem ipsum dolor sit amet 24. 3. 2017 13:43

Aj Prievidza sa zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu životného prostredia s názvom Hodina Zeme. V sobotu 25. marca 2017 historické dominanty Prievidze - Kostol sv. Bartolomeja a Kostol Najsvätejšej Trojice - ostanú bez osvetlenia až do svitania.

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Symbolicky sa do aktivity môžu zapojiť aj obyvatelia mesta Prievidza tým, že v sobotu 25. marca o 20:30 symbolicky zhasnú svetlá vo svojej domácnosti. Symbolický príspevok môže byť aj vo vykonaní malých ekologických zmien v každodennom živote. Kto sa chce zapojiť teda môže napríklad aktívnejšie triediť odpad, používať šetrné svietidlá, cestovať hromadnou dopravou alebo na bicykli namiesto auta a podobne.

Podrobné informácie o kampani, jej histórii, symbolike a formách ako sa do nej zapojiť sú k dispozícii na oficiálnej slovenskej webovej stránke Hodiny Zeme.

História „Hodiny Zeme“ siaha k 31. marcu 2007 keď viac ako 2,2 milióna domácností a 2000 firiem v austrálskom Sydney vyplo na hodinu svoje osvetlenie. O rok neskôr sa do Hodiny Zeme zapojilo už okolo 50 miliónov ľudí v 370 mestách a obciach vo vyše 35 krajinách a v 18 časových pásmach. Kampaň sa zmenila z udalosti v Sydney na celosvetové hnutie za trvalo udržateľný život.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri