Prievidza s kalendárom na rok 201613. 10. 2015 12:28

Mesto Prievidza má kalendár na rok 2016. Po dvoch rokoch, kedy v mestských kalendároch dominovali fotky z histórie mesta sú obsahom tretieho ročníka diela prievidzských výtvarníkov.

Dňa 2. októbra 2015 sa konala vernisáž 4. ročníka výstavy diel z aktuálnej tvorby výtvarníkov mesta Výtvarná Prievidza /4. Na podujatí bol uvedený do života aj mestský kalendár na rok 2016, ktorý je tento raz venovaný výtvarným umelcom z Prievidze.

Vydaním kalendára výtvarných umelcov – maliarov, má mesto Prievidza ambíciu klásť bariéry zabúdaniu na významné osobnosti z tejto sféry umeleckého  pôsobenia,  ktoré  sa v ňom narodili, pôsobili, alebo  prežili časť svojho života. Hoci viacerých z nich  neskôr cesty osudu odviali inde, rodinná a kultúrna väzba na mesto, ktoré poznačilo ich individuálny i umelecký vývoj, je zrejmá.

Uvedomujeme si, že miesto v kalendári by si zaslúžili viacerí, avšak práve počet stránok je pri tomto projekte limitujúci. Obmedzená však nie je možnosť pokračovať  v prezentácii predstaviteľov nielen tohto, ale i iných druhov umenia a kultúry, na ktorú v budúcnosti určite nerezignujeme.

Obyvatelia si budú môcť kalendár na rok 2016 zakúpiť v Turisticko informačnej kancelárii na Námestí slobody. Cena za jeden kus sú 3 eurá.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri