Prievidza bude mať viac spojov s krajským mestom27. 8. 2020 08:28

Trenčianska župa, ako objednávateľ výkonov vo verejnom záujme, pridáva nové autobusové spojenia medzi hornonitrianskym regiónom a Trenčínom. Autobusom sa z do krajského mesta dostavíte za hodinu a 20 minút.

Dopravné spojenie medzi Trenčínom a Prievidzou bude od 1. septembra posilnené. K už existujúcim štyrom párom spojov, ktoré denne premávajú z krajského mesta cez Bánovce nad Bebravou až do regiónu hornej Nitry, pribudnú ďalšie tri. Ich prevádzku zabezpečia zmluvní dopravcovia  SAD Trenčín a SAD Prievidza. „Vychádzame v ústrety cestujúcej verejnosti, najmä tým, ktorí z regiónu hornej Nitry dochádzajú za prácou do Trenčína. Modré autobusy budú po novom na trase premávať od skorého rána do ôsmej večer,“ povedal vedúci Odboru dopravy Úradu TSK Radovan Hladký.

Cestujúci sa tak rýchlo a pohodlne dostanú do práce i z práce, naviac, ekologickejšou dopravou. „Veríme, že život v regióne sa tak stane o niečo jednoduchší a ubudnúť by mohlo aj pár osobných áut z preplnených ciest,“ vyzdvihol pozitíva generálny riaditeľ SAD Trenčín Vladimír Zachar. „Som rád, že Trenčiansky samosprávny kraj schválil náš návrh na posilnenie spojov, ktorý vznikol ako reakcia na podnety od občanov pravidelne cestujúcich za prácou mimo Prievidzu,“ doplnil generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri