Prezident Andrej Kiska navštívil PrievidzuLorem ipsum dolor sit amet 26. 10. 2016 15:27

Prezident Andrej Kiska pokračoval v stredu v pracovnom výjazde návštevou Prievidze a Bojníc. V Prievidzi diskutoval na radnici o problémoch mesta s primátorkou, navštívil dodávateľskú firmu pre automobilový priemysel Brose a Strednú odbornú školu obchodu a služieb.

Po rokovaní s primátorkou prezident ocenil, že mesto sa úspešne zbavuje dlhu, klesá nezamestnanosť, problémom však pre občanov ostáva dostupnosť zdravotnej starostlivosti.

„Štát si musí spraviť poriadok v nemocniciach,“ zdôraznil Andrej Kiska. Podľa neho nie je možné, aby najbližšia špičková nemocnica bola vzdialená hodinu cesty a bojnická nemocnica, ktorá je tu blízko, bola v obrovských dlhoch, mala zastarané vybavenie a pracovali v nej frustrovaní lekári i zdravotnícky personál.

„Zdravotníctvo musí byť prioritou. Musí byť v tom spravený systém a poriadok. Lebo ak nie je, a ľudia čakajú hodiny na vyšetrenia a sú nesmierne nespokojní a frustrovaní, tak sa to prenáša na nedôveru v štát.“ Ako dodal, tá je potom živnou pôdou pre extrémizmus, populizmus a aj pre odchod mladých ľudí do zahraničia.

Prievidza je podľa prezidenta príkladom toho, že s vývojom Slovenska ako automobilovej veľmoci sa nám darí pritiahnuť nových investorov v tomto sektore. Spoločnosť Brose Prievidza, ktorú navštívil, plánuje na Slovensku strategický rozvoj a prijatie niekoľko stoviek nových zamestnancov. 

S predstaviteľmi mesta Bojnice hovoril prezident na Bojnickom zámku najmä o rozvoji cestovného ruchu a problémoch, ktoré so sebou turizmus prináša.

Autor foto: Vanda Mesiariková

Autor textu: Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri