Premietanie dokumentu Cooltúra spojené s diskusiouLorem ipsum dolor sit amet 16. 11. 2016 09:19

November '89 oslávime zakázane a cool: premietaním dokumentu Cooltúra a podebatujeme aj s režisérom filmu Mirom Remom v Regionálnom kultúrnom centre v piatok 18.11. o 17:37. Vieme, že už bol hosťom na festivale Jeden svet v marci, dokonca neohlásene ako prekvapenie sme premietali aj Cooltúru, ale premietneme ju radi opäť. (Dodnes si pamätáme, ako sme boli mnohí po skončení filmu v otvárací deň festivalu poriadne zaskočení!)

COOLTÚRA
Miro Remo / Slovensko / 2016 / 68 min.
Úsmevný, ironický, ale zároveň i vážny film o zmysle a stave slovenskej cooltúry. Cooltúra sa stala jednou z ďalších zložiek obchodu. Tým pádom jej kvalita podlieha komerčnému záujmu oveľa viac ako pred rokom ’89, čo ju transformovalo do rôznych ľahšie stráviteľných žánrov otáznej kvality. I napriek tomu, že k došlo k spoločensko-cooltúrnemu uvoľneniu, naša cooltúra stále hľadá svoju identitu. V tomto cooltúrnom dospievaní je zložité sa zorientovať. Nové médiá a internet sa stali najrozšírenejšou formou jej šírenia. Došlo k zásadnému odlivu divákov z tradičných cooltúrnych podujatí. Objavili sa nové cooltúrne fenomény súvisiace so zmenou životného štýlu. Ako teda dnes vyzerá ona slovenská cooltúra?

REŽISÉR MIRO REMO
Slovenský filmár z L.A. (= Ladiec). Režisér viacerých dokumentárnych filmov kariéru začal mimoriadne oceňovaným filmom Arsy-Versy. V roku 2014 zaujal celovečerným debutom Comeback z našej najstráženejšej väznice, ktorý bol premiérovaný na MFF v Karlových Varoch. Je autorom niekoľkých častí televíznych sérií ako Osmičkári. Sídliská či Colnica. V roku 2016 budú mať premiéru jeho filmy o Richardovi Müllerovi a o slovenskej Cooltúre.

Vstupné: 4 € / 2 € pre študentov, seniorov a ZŤP
Výťažok z podujatia ide na zbierku BERKAT POMÁHA

Ivan Sýkora, Berkat Slovensko, o.z.

18.11.2016 o 17:37 / Regionálne kultúrne centrum Prievidza


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri