Premiérové zlato prievidzských karatistiek na K1 Premier leagueLorem ipsum dolor sit amet 20. 4. 2016 09:10

Cez víkend sa v Salzburgu uskutočnilo ďalšie kolo svetovej ligy karate. Prestížnej súťaže sa v rámci Slovenského národného tímu zúčastnila aj trojica reprezentantiek Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času.

Najlepšie dopadla Bačíková
V individuálnej kategórii žien sa prezentovalo 71 pretekárok. Merašická vyhrala v 1. kole nad Trutmann (SUI) 5:0, v 2. kole prehrala s Cassale (ITA) 0:5. Iba 16- ročná karatistka sa nachádza už na 97 mieste svetového rebríčka.
Ema Brázdová vyhrala v 1. kole s Trahan (CAN) 3:2, v 2. Kole vyhrala s De La Paz (CHIL) 5:0, v 3. Kole prehrala so svetovou trinástkou Feracci (FRA) tesne 2:3.
Najlepšie sa darilo Ľudmile Bačíkovej. V 1. Kole zvíťazila nad Manfredy (ITA) 5:0, v 2. kole nad Stadler (AUT) 5:0, v 3. kole nad Karlsson (SWE) 3:2 v 4. kole nastúpila proti aktuálnej majsterke sveta Shimizu (JAP) a prehrala 0:5. V repasáži prehrala s Nguyen (VIE) 0:5 a obsadila vynikajúce 7. miesto.

Obrovský úspech
V tímovej súťaži dievčatám žreb doprial prvé kolo voľné. V 2. kole vyhrali nad tímom Canady 4:1, v 3. kole zvíťazili nad Macedónkami, juniorskými vicemajsterkami sveta z Jakarty 3:2 a vo finále nastúpili proti tímu Vietnamu. V nedeľnom slávnostnom finále sa bezchybným výkonom postarali o jediné slovenské zlato. „Dievčatá majú len 16-17 rokov a konkurujú zvučným svetovým menám. Po striebre a bronze konečne siahli na zlato na najvýznamnejšej lige karate. Je to neuveriteľné, práve táto liga bude základom nominácie na Olympiádu!!! Dúfam, že sa dievčatám bude dariť aj na Majstrovstvách Európy v Montpelliéry (FRA), ktoré sa budú konať o dva týždne,“ dopĺňa k výsledku reprezentačná trénerka Dušana Čierna.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri