Prebaľovací pult4. 11. 2014 07:53

Mesto Prievidza zriadilo prvý mestský prebaľovací pult priamo v centre mesta. Využiť ho môžu mamičky s deťmi bezplatne.

Viaceré mamičky sa na nás obrátili s požiadavkou, že im chýbajú v Prievidzi prebaľovacie pulty.  V obchodných centrách, síce  sú, ale v ich prípade ide skôr o okrajové časti mesta. Táto myšlienka nás oslovila, a tak sme hľadali riešenia, ako vyjsť mamičkám v ústrety,“ opísala dôvody primátorka mesta Katarína Macháčková.

Prebaľovací pult sa nachádza priamo v centre mesta na Námestí slobody č.16 v priestoroch toaliet, ktoré sú situované v budove mestského úradu. Prevádzková doba pultu je  pondelok  až piatok od 8.00 h do 18.00 h. Prevádzkovateľom prebaľovacieho pultu je mestská spoločnosť Správa majetku mesta Prievidza, spol. s.r.o. Súčasťou pultu je všetko, čo rodič pri prebaľovaní dieťaťa potrebuje.

Zamestnanec zodpovedný za čistotu a poriadok týchto priestorov  sa  o tejto novej službe vyjadril tkto „som milo prekvapený, že už od prvého dňa je tento pultík mladými rodičmi dosť využívaný. Výhodou týchto toaliet je čistota, poriadok a predovšetkým aj bezbariérový prístup, čo je pre kočíky nevyhnutné.“

V prípade, že  prvý prebaľovací pult bude z dlhodobejšieho pohľadu využívaný, sme pripravený zriadiť aj ďalšie pulty a to najmä v blízkosti centrálnych detských ihrísk,“ uzavrela primátorka.

RTV Prievidza:


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri