Prázdninová kvapka krvi už tento štvrtok25. 8. 2014 13:50

Vo štvrtok 28. augusta 2014 pozývame na odber krvi dobrovoľných darcov na Mestskom úrade v Prievidzi, ktorý organizuje Slovenským Červený kríž, územný spolok Prievidza a Národná transfúzna služba Martin.

Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza, pozýva dobrovoľných darcov na odber, ktorý sa bude konať vo štvrtok 28. augusta 2014 od 8.00 do 12.00 v zasadačke Mestského úradu v Prievidzi.

Najvzácnejšiu tekutinu môže darovať každý, kto dovŕšil vek 18 rokov a spĺňa podmienky dobrovoľného darcu krvi. Priniesť so sebou si treba preukaz totožnosti, preukaz poistenca a legitimáciu darcu krvi (ak už bola darcovi vystavená). Viac informácií o pravidlách a podmienkach darovania krvi nájdete na www.redcross.sk.

„Teší ma, že si darcovia zvykli na možnosť darovať krv v priestoroch mestského úradu. Darcovia už prichádzajú pravidelne a o termíny sa zaujímajú aj vopred, aby si odbery mohli naplánovať. Ceníme si dlhodobú spoluprácu so Slovenským Červeným krížom a Národnou transfúznou službou Martin, bez ktorých by tu táto možnosť nebola. Radi priestory na takýto účel poskytujeme, pretože to vnímame ako veľmi dobrú a prospešnú vec,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Ďalší odber krvi dobrovoľných darcov je naplánovaný na december, Vianočná kvapka krvi sa bude konať v piatok 12. decembra 2014 od 8.00 do 12.00, takisto v zasadačke Mestského úradu v Prievidzi.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri