Pozývame na Bojnický letný slnovrat9. 6. 2015 22:25

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE pripravuje veľké prezentačné podujatie Bojnický letný slnovrat. Bude sa konať 19. a 20. júna 2015 v centre mesta Bojnice.

Najvýznamnejším prezentačným podujatím, ktoré tento rok organizuje OOCR Región HORNÁ NITRA – BOJNICE, v spolupráci so SACR a Klubom podnikateľov Mesta Bojnice, je Bojnický letný slnovrat. Bude sa konať 19. a 20. júna 2015 v centre Bojníc.

„V piatok od 18.00 do 23.00 je pripravený program plný hudby a tanca, ktorého inšpiráciou je letný slnovrat. Jedným z vrcholov programu bude zapaľovanie ohňov o 21.00 h. V sobotu 20.6.2015 od 11.00 do 23.00 celé námestie ožije hudbou a tancom,“ hovorí Helena Dadíková, predsedníčka Predstavenstva OOCR RHNB. V kultúrnom programe sa predstavia známy hudobník René Lacko, Bojnická kapela, folklórna skupina Rokôška, detská ľudová hudba Spod Rokoša, prievidzské mažoretky a zbor, tanečné skupiny MIMIKRY, FANTASTIC, XOANA, skupina Dáriusa Štrbu, súbory SUBINA, SUPOHU, dievčenská skupina One Reason, spevácky zbor LIBERI CANTANTES, Spevácky zbor sv. Martina z Bojníc a ďalší.

„Lipovú alej naplnia vôňami regionálne gastronomické špeciality, napríklad Prievidzské koláče, perky z hornej Nitry, medovníky z Nitrianskych Sučian, či medovina. Zo živých atrakcií to budú maskoty, živé sochy, golfový trenažér a ďalšie animácie. Pre záujemcov o históriu a architektúru Bojníc je pripravený i sprievodca s výkladom,“ dodáva Dadíková.

Podujatie pripravujú členské mestá a obce: Bojnice, Prievidza, Kľačno, Koš, Lehota pod Vtáčnikom, Nitrianske Rudno, Opatovce nad Nitrou, Sebedražie, Šútovce, členské podnikateľské subjekty a partneri - Slovenská agentúra pre cestovný ruch a Klub podnikateľov Mesta Bojnice. V tom istom termíne sa koná aj podujatie „Rozprávkový zámok“.

K letnej turistickej sezóne OOCR RHNB pripravuje aj nové propagačné materiály. Brožúru Pohostinná Horná Nitra a mapu cyklotrás regiónu. Viac informácií je na www.bojnice.eu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri