Pozývame na Banícku omšu25. 8. 2016 21:43

V nedeľu 11. septembra 2016 o 9:30 sa bude v Kostole Najsvätejšej Trojice (v kostole piaristov) konať Banícka omša. Prievidžania si na nej spomenú na živých i zosnulých baníkov z hornej Nitry.

„V spolupráci s Hornonitrianskym baníckym spolkom pripravuje banícku omšu mesto Prievidza od roku 2013. Stala sa už stabilnou súčasťou programu Baníckeho jarmoku. Počas slávností v meste si takouto formou chceme spomínať aj na zosnulých baníkov z nášho regiónu,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Liturgiu svätej omše oživí spevokol Kahanec a Školský orchester Základnej umeleckej školy Ladislava Stančeka Prievidza spolu s Miešaným zborom Rozkvet pod dirigentskou taktovkou Jána Glosa. Orchester uvedie v rámci svätej omše dielo hudobného skladateľa Josefa Buchnera pod názvom Banícka omša - časti  Kyrie eleison, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei, ktoré sú komponované na melodické motívy starých baníckych piesní. Svätú omšu bude celebrovať prievidzský dekan Vladimír Slovák.


Banícka omša v Kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi v roku 2014 (Foto: Mária Melicherčíková)


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri