Pošta 3 na sídlisku Píly zostávaLorem ipsum dolor sit amet 22. 1. 2013 22:38

Aktivita prievidzskej primátorky na záchranu pobočky pošty na sídlisku Píly bola úspešná. Po rozbehnutí petície za zachovanie pobočky Slovenská pošta oznámila, že Pošta 3 v centre sídliska Píly ostáva zachovaná v pôvodných priestoroch. Zároveň bude od 1. februára 2013 otvorená aj nová pobočka na Ul. Falešníka.

Petícia za zachovanie pobočky Slovenskej pošty na sídlisku Píly, ktorú iniciovala primátorka mesta Prievidza a poslanci Mestského zastupiteľstva v Prievidzi, priniesla úspech. Vedenie podniku rozhodnutie prehodnotilo a rozhodlo sa pre súbežné fungovanie oboch pôšt, pôvodnej pobočky Pošta 3 v srdci sídliska Píly aj novej pobočky Pošta 4, ktorá vznikne na Ulici Falešníka pri OD Kaufland.

„Mesto Prievidza víta toto ústretové rozhodnutie, ktoré určite pomôže k zachovaniu komfortu obyvateľov sídliska Píly. Teším sa, že naša aktivita zabrala a Slovenská pošta akceptovala našu ústretovú ponuku oveľa výhodnejšieho nájomného v pôvodných priestoroch. Zároveň vítame aj to, že sa po viac ako roku vytvorí aj náhrada za zrušenú pobočku pošty na Bojnickej ceste,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Nová pobočka pošty na Ulici Falešníka ponúkne okrem iného aj bezbariérový prístup, ktorý ocenia predovšetkým obyvatelia s obmedzenou mobilitou. „Slovenská pošta chce svojim zákazníkom vyjsť maximálne v ústrety a okrem využívania Pošty 3 im poskytne ešte vyšší štandard služieb aj vďaka novej modernej pošte na ulici Falešníka. Klientom bude k dispozícii už 1. februára 2013 a bude prístupná v rozšírených otváracích hodinách od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 18.00 hod,“ uvádza vo vyhlásení Stanislava Pondelová, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Petíciu za zachovanie pošty na sídlisku Píly podpísalo už veľké množstvo obyvateľov Prievidze. Hárky však nie sú sústredené na jednom mieste, takže nie je možné uviesť presnejší počet podpisov. „V súčasnosti petičná akcia stále prebieha. Hneď ako nám bude doručené písomné stanovisko Slovenskej pošty o zachovaní pobočky, bude zbieranie podpisov ukončené,“ hovorí Elza Dadíková, poslankyňa mestského zastupiteľstva v Prievidzi, ktorá je členkou petičného výboru.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri