Pomoc formou materiálnej podporyLorem ipsum dolor sit amet 11. 10. 2010 15:37
Dievčatá Mária Zifčáková a Lucia Borončová pomohli Prievidzi už 30. augusta 2010, keď odovzdali mestu čistiace prostriedky a ďalšie veci potrebné v oblastiach postihnutých záplavami. Dnes, 11. 10. 2010 sa do nášho mesta vrátili a mali so sebou dezinfekčné prostriedky, školské potreby, metly a lopaty, ktoré pomôžu ľuďom pri odstraňovaní následkov povodní.

Bratislavčanky Mária Zifčáková a Lucia Borončová krátko po povodniach vyhlásili materiálnu zbierku na Mestskom úrade v Holíči a aj za pomoci darcov z Bratislavy dokázali zozbierať značné množstvo materiálnych vecí, ktoré sa rozhodli distribuovať do oblastí najviac postihnutých záplavami.
Vrecia s hmotnou pomocou, ktoré budú použité na pomoc hlavne sociálne slabším vrstvám obyvateľstva postihnutých povodňou, odovzdali viceprimátorovi Milanovi Dérerovi. Dobročinná cesta Márie a Lucie pokračovala do obce Ráztočno a mesta Handlová, kde občania požiadali aj o oblečenie, deky a ďalšie dôležité veci.

Dievčatá začali s touto charitatívnou činnosťou ako súkromné osoby a kvôli lepšej komunikácii so sponzormi sa rozhodli vytvoriť aj občianske združenie. Práve v týchto dňoch čakajú na oficiálne osvedčenie o založení ich nového združenia SMILE 4U, ktoré bude pôsobiť ako charitatívna organizácia na pomoc ľuďom v núdzi.

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri