Pomáhajú a chrániaLorem ipsum dolor sit amet 3. 5. 2016 10:46

V stredu 16.3.2016 deti  MŠ Malonecpalská ul. v Prievidzi netrpezlivo očakávali príchod príslušníka Mestskej polície. Mgr. Vít Zajac sa po príchode do MŠ deťom predstavil, vysvetlil a ukázal časti uniformy Mestskej polície, všetky potrebné pomôcky, ktoré im pomáhajú v ich náročnej práci.

Vysvetlil deťom, že sa polície nemusia báť, práve naopak. Je tu preto, aby im pomáhala a chránila, nielen deti ale všetkých občanov.
Názorne im predviedol prácu s vysielačkou spojením sa s kolegom, policajtom. Ukázal ako funguje. Deti si mohli prezrieť a vyskúšať aj putá na rukách, nepriestrelnú vestu.
Upozornil deti na nebezpečenstvo styku s cudzími ľuďmi, aby im nedôverovali, nekomunikovali s nimi, nič si od nich nebrali. Aby tiež neotvárali dvere bytu, domu cudzím, neznámym osobám. Aby upozornili dospelého, keby im niekto ubližoval.
Deti mu zaspievali piesne o doprave, dopravnom strážnikovi, o motorke.
Odovzdali mu svoje výtvarné práce – ako vidia svojimi očami prácu Mestskej polície v Prievidzi.
A ešte na záver sme si urobili pár spoločných záberov, ktoré prikladáme na pamiatku.

Chceme sa poďakovať Mgr. Vítovi Zajacovi za prínosné informácie nielen pre deti, ale aj celý kolektív našej MŠ. Ale hlavne už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu a stretnutia s príslušníkmi Mestskej polície v Prievidzi.

Iveta Slobodníková, riad. MŠ


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri