Podvodníci stále aktívniLorem ipsum dolor sit amet 15. 7. 2016 10:13

Takmer každý týždeň riešime prípady podvodníkov, ktorí sa snažia od obyvateľov Prievidze vylákať peniaze pod zámienkou charity. Vždy ide o občanov Rumunska, ktorí sa niekedy vydávajú za nepočujúcich a osloveným obyvateľom dávajú podpisovať falošné hárky s logami rôznych humanitárnych inštitúcií. Sfalšované podpisy a sumy peňazí na hárku majú potenciálnych „darcov“ podnietiť  k darovaniu bankovky v hodnote 10 až 50 €.

Nezmyselnosť formulácií na papieri je do očí bijúca, napriek tomu sa podvodníkom stále darí klamať svoje obete. Najnovšie už nestriehnu len pred nákupnými centrami, ale chodia aj na terasy reštaurácií alebo priamo do podnikov. Mestská polícia Prievidza v spolupráci s obyvateľmi proti týmto praktikám bojuje už niekoľko rokov a v posledných odhalených prípadoch podvodníčky následne vylákané peniaze na mieste vrátili povedeným.
Celá vec má aj iný rozmer. Zahraniční podvodníci maria úsilie tých, ktorí sa snažia v rámci riadne schválených zbierok pomôcť tam, kde to nevyhnutne potrebujú. Oklamaný človek sa stáva opatrným a do budúcna už nemusí mať dôveru k zbierkovým aktivitám, ktoré majú cieľ naozaj niekomu pomôcť.


Zdroj: MsP


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri