Podozrivá zbierka už aj PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 19. 7. 2012 14:01

Všetkých obyvateľov upozorňujeme na podozrivú aktivitu, ktorá sa vydáva za zbierku pre hluchonemých dobrovoľníkov Spolku pre hluchonemých. Odporúčame túto podozrivú aktivitu finančne nepodporovať.

Mestská polícia v Prievidzi zaznamenala v týchto dňoch podozrivých ľudí cudzej národnosti. Tí na verejných priestranstvách, napríklad pred obchodným domom Prior, prijímali od okoloidúcich ľudí finančné príspevky. Zámienkou pre nadviazanie rozhovoru bolo podpisovanie hárkov. Hárky boli označené logami organizácií  ako OSN, UNICEF, alebo Červený kríž. Podľa dostupných informácií sa tieto osoby predstavovali ako hluchonemí dobrovoľníci rumunskej národnosti.

Všetkým obyvateľom odporúčame túto podozrivú aktivitu finančne nepodporovať. Vyzývame tiež obyvateľov, aby akýkoľvek kontakt s podozrivou zbierkou preventívne ohlásili na čísle mestskej polície 159.

Od aktivity sa na svojej internetovej stránke dištancuje aj organizácia UNICEF. Upozorňuje na to, že jej dobrovoľníci, ktorí vykonávajú verejné zbierky, musia byť označení na viditeľnom mieste a musia mať zabezpečenú pokladničku na finančné dary.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri