Podchod v Necpaloch s prievidzskými maľbamiLorem ipsum dolor sit amet 14. 11. 2019 10:52

Na základe požiadaviek verejnosti sa mesto Prievidza uchádzalo o renováciu podchodu v časti Necpaly prostredníctvom projektu spoločnosti Cif Česko a Slovensko v spolupráci s portálom Odkaz pre starostu. Vďaka hlasom obyvateľov mesta Prievidza sa podchod podarilo zveľadiť získaním finančného grantu.

Ešte na jar 2019 vyzvalo mesto Prievidza obyvateľov, aby určili, ktoré verejné priestranstvo je potrebné renovovať. Rekonštrukcia frekventovaného podchodu v Necpaloch patrila medzi dlhodobé požiadavky občanov, a tak sa mesto rozhodlo uchádzať o finančný grant na jej realizáciu prostredníctvom projektu Ahoj krásne Slovensko, za ktorým stojí spoločnosť Cif Česko a Slovensko a portál Odkaz pre starostu. V celoslovenskom hlasovaní sa zámer renovácie podchodu umiestnil na druhom mieste, čím mesto Prievidza získalo finančné prostriedky na jeho opravu.

Napriek tomu, že nešlo o kompletnú rekonštrukciu, priestor bol obnovený tak, aby podchod spĺňal svoj účel. Súčasťou prác renovácie podchodu bolo:
- špeciálne čistenie priestoru podchodu,
- odstránenie starých náterov,
- lokálne odstránenie pôvodných starých omietok,
- lokálne vyspravenie stien podchodu novou omietkou,
- penetrácia podkladu spolu s novým náterom v dvoch vrstvách,
- náter železných konštrukcií na podchode,
- dodanie stavebného materiálu, chémie a farieb na dekoratívne vymaľovanie vnútorných priestorov.

Opravu realizovala stavebná spoločnosť ES REAL s.r.o. s pomocou TSMPD s.r.o. Priestory podchodu boli obohatené zobrazením pamiatok a ikonických stavieb mesta Prievidza, ktoré vytvoril umelec Roman Turcel. „Ďakujem všetkým, vďaka ktorým sa táto realizácia podarila a ľudia si budú môcť pozrieť ďalšie unikátne maľby našej Prievidze, tento raz v podaní Romana Turcela,“ ocenila primátorka mesta Katarína Macháčková.

Slávnostné prebratie renovovaného pochodu sa uskutočnilo v utorok 12.11.2019 za účasti zástupcov samosprávy, organizátorov projektu Ahoj krásne Slovensko a realizátorov opráv. Spoločnosť Cif Slovensko a Česko pri tejto príležitosti venovala verejnosti ako poďakovanie produkty Cif zdarma.

„Podobne ako v prípade ihriska Žihadielko, obyvatelia Prievidze opäť ukázali, že im na svojom okolí záleží,“ uzavrela primátorka.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri