Počuli sme vrúcny hlasLorem ipsum dolor sit amet 16. 9. 2019 12:27

K sviatku Sedembolestnej Panny Márie  v nedeľu 15. septembra  zorganizovalo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Farnosť Kanianka a Dom kultúry Kanianka už 21. ročník festivalu mariánskych pútnických piesní v kostole Božského srdca Ježišovho v Kanianke.

Viac ako štyridsať piesní na oslavu patrónky Slovenska zaznelo z úst desiatich speváckych skupín, dvoch folklórnych skupín a hosťa prehliadky, ktorým bola v tomto roku folkloristka – speváčka Lenka Vaňová v sprievode harmonikára Ľuboša Hrdého.
Farby mesta Prievidza hájili na festivale tri kolektívy – spevácka skupina TRÁVNIČEK z mestskej časti Malá Lehôtka, MALINOVEC z mestskej časti Veľká Lehôtka a ROZLEZ z Denného centra Bôbar a ZO Slovenského zväzu zdravotne postihnutých.
Všetky tri prievidzské spevácke kolektívy dôstojne reprezentovali mesto a prispeli svojimi vystúpeniami k naplneniu poslania festivalu – propagácii  sakrálnych skladieb, ktoré oslavujú patrónku Slovenska. Účinkovanie na 21. ročníku festivalu im budú pripomínať  Pamätné listy, ktoré dostali pred záverečnou spoločnou piesňou od organizátorov festivalu.
-    eda  -
 

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri