Päť majstrovských titulov zásluhou FKŠ do PrievidzeLorem ipsum dolor sit amet 17. 6. 2013 21:46

V Martine sa konali majstrovstvá Slovenska v karate, na ktorých bojovala o medaily desiatka pretekárov z KK Prievidza FKŠ. Po kvalitných výkonoch získali dvanásť medailí.

„Naši pretekári potvrdili už na predchádzajúcich súťažiach, že patria právom medzi favoritov a že budú na šampionáte bojovať o medaily. S ich výkonom na majstrovstvách Slovenska som spokojný,“ prezradil tréner a šéf KK Prievidza FKŠ Miroslav Šenk. Niet sa mu čo čudovať, veď jeho zverenci si na majstrovstvách Slovenska vybojovali celkovo dvanásť medailí – päť zlatých, päť strieborných a dve bronzové.

„Najviac potešil svojím výkonom Lukáš Martiš, ktorý jednoznačne porazil súperov v kata i v kobudo a stal sa dvojnásobným majstrom Slovenska. Medzi ženami sa darilo Dominike Šalamonovej, ktorá v kata i v kobudo obsadila druhé miesto a získala nomináciu na majstrovstvá sveta do Bukurešti. Dve medaily získali aj Barbora Novotná, ktorá vyhrala kata a v kumite skončila na druhom mieste, a Kristína Huová. Tá získala v kumite zlatú medailu a v kata bronz. Príjemne prekvapil Marek Pavlák, ktorý napriek prechodu do vyššej kategórie bez zaváhania porazil všetkých súperov a vybojoval titul majstra Slovenska v kumite. Má obrovskú šancu reprezentovať na majstrovstvách sveta v karate. Pochvalu si však zaslúžia všetci naši pretekári. Poďakovanie patrí aj všetkým sponzorom a hlavne mestu Prievidza za podporu, ktorú nám dáva,“ dodal Miroslav Šenk.

Branislav Bucák

Medaily Prievidžanov na M-SR:
- Lukáš Martiš – 2 zlaté
- Kristina Huová – 1 zlatá, 1 bronzová
- Barbora Novotná – 1 zlatá, 1 strieborná
- Dominika Šalamonová – 2 strieborné
- Marek Pavlák – 1 zlatá
- Martin Svitok – 1 strieborná
- Lukrécia Lachká – 1 bronzová
- Veronika Martišova – 1 strieborná


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri