Parkotvor osadil na Mariánskom vŕšku informačné tabuleLorem ipsum dolor sit amet 27. 4. 2015 12:41

Iniciatíva Parkotvor zrealizovala projekt, vďaka ktorému osadila na Mariánskom vŕšku tri informačné tabule. Návštevníkom poskytujú informácie o prírode, priemysle, histórii a živote Prievidze a jej okolia.

Iniciatíva Parkotvor s podporou spoločnosti Baumit osadila na vyhliadke na Mariánskom vŕšku tri informačné tabule. Dve z nich sú mozaikou informácií o prírode, priemysle, histórii a živote Prievidze a jej okolia. Tretia je netradičná. „Posledné slovo majú ľudia, ktorí park využívajú a majú naň vlastné spomienky. To všetko je tiež park,“ vysvetľuje zatiaľ nepopísanú tabuľu Jakub Kmeť.

Iniciatíva uviedla tabule do života podujatím Príbehy parku, ktoré sa konalo v nedeľu 26. apríla popoludní. Jeho súčasťou bola aj voľná diskusia s historikmi, železničiarmi, ochranármi a inými dobrovoľníkmi. Práve v rozhovoroch sa záujemcovia dozvedeli viac o témach, ktoré pokrývajú nové informačné tabule.

„My sami sme o parku chceli vedieť viac. A takisto sme chceli ukázať, že informačné tabule môžu byť urobené pekne a vzniknúť z diskusie rôznorodých ľudí,“ objasňuje Kristína Marošová z iniciatívy Parkotvor. Preto spolu s ďalšími dobrovoľníkmi kontaktovala Klub priateľov histórie mesta Prievidza, Jána Vingárika z Hornonitrianskeho múzea, Vladimíra Slobodníka zo Štátnej ochrany prírody SR a Klub priateľov železníc na Hornej Nitre.

Iniciatíva Parkotvor v septembri 2013 pripravila participatívne podujatie, ktorého súčasťou bola verejná diskusia o parku Skotňa v Prievidzi. Počas verejnej diskusie mohla verejnosť pomenovať hlavné nedostatky parku a vyjadriť názory o jeho budúcnosti a funkčnom využití. Na podujatie nadviazali brigády na vyčistenie vyhliadky, obnova chodníka na vyhliadku, doplnenie lavičiek, či osvetlenie Mariánskeho kostola. Osadenie informačných tabúľ je ďalším zrealizovaným podnetom, na ktorom sa verejnosť zhodla pri participatívnom plánovaní.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri