Oslavy zlatých svadiebLorem ipsum dolor sit amet 18. 7. 2013 09:31

Primátorka mesta v sobotu 13. júla 2013 prijala v obradnej sieni štyri manželské páry, ktoré si v mesiacoch jún a júl pripomenuli 50. výročie uzatvorenia manželstva.

8. jún si za svoj svadobný deň vybrali hneď dva manželské páry – Oľga a František Škultétiovci a Anna a Miloslav Váňovci a o dva týždne neskôr, 22. júna si svoje áno povedali Jana a Milan Čičmancovci. Manželom Emílii a Jozefovi  Wohlandovcom svadobné zvony zazneli 6. júla .

Vo svojom príhovore  okrem iného povedala : „Päťdesiat rokov v manželstve je päťdesiatkrát 365 spoločných dní, so všetkým, čo k tomu patrí; nádeje a sklamania, radosť i smútok.

Päťdesiat rokov spoločného života znamená 18 980 dní spolužitia, kde  láska, radosť a šťastie sa násobia a kde sú smútok a bolesť znesiteľnejšie, pretože sa delia medzi dvoch milujúcich sa ľudí.  Keď si predstavím, ako je niekedy ťažké prežiť týždeň s priateľmi bez toho,  aby dochádzalo k nejakým nezhodám, žiada sa mi povedať, že vybudovať takýto pevný zväzok je naozaj obdivuhodné ! Prirodzene, že takéto spolužitie nie je len stála cesta rajom; nie je možné, aby sa obišlo bez jaziev a výmeny názorov, ale vaša láska tým nijako neutrpela. Mali ste totiž jeden druhého. . . „
Poďakovala im  za príkladný  život i za dlhoročnú  poctivú  a obetavú prácu pre svojich blízkych  i naše  mesto.  Zaželala im,  aby si spoločne ešte veľa rokov  užívali  slnečnú jeseň života obklopení tými, ktorým venovali svoju lásku a ktorí im ju dnes vracajú. . . 

„ Ste ako dva stromy, čo zrástli spolu a vytvorili mohutný kmeň, silný. A my všetci sme radi a sme Vám nesmierne vďační, že sa o ten kmeň môžeme oprieť a čerpať z neho energiu.
 A tak sa my všetci chyťme  za ruky, aby sme tento veľký strom, stojaci 5 desaťročí objali a vyjadrili tak našu lásku, poďakovanie... ale aj sľub, že Vás budeme chrániť a starať sa o Vás, pretože Vás máme radi, pretože si to zaslúžite.
 
Buďte si navzájom oporou a tešte sa z každého dňa, ktorý vám život daruje „.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri