Oslavy SNP v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 31. 8. 2011 09:01

Krátko popoludní 26. augusta sa prievidzské Námestie slobody stalo podľa tradície miestom pietneho aktu kladenia vencov pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania.

Na počesť padlým v Slovenskom národnom povstaní v roku 1944 je venovaná každoročne koncom augusta pietna spomienka spojená s kladením vencov k pamätníku na Námestí slobody v Prievidzi. I tento rok im vzdali poctu na čele s vedením mesta a poslancom Národnej rady Slovenskej republiky Pavlom Hladkým zástupcovia kultúrnych a spoločenských organizácií.

Každý vojenský konflikt je hraničnou situáciou, pretože človeka konfrontuje s nebezpečenstvom ohrozenia  jeho vlastného života či života jeho blízkych.  Prináša bolestné zážitky a skúsenosti,  ktoré človeka od základu menia.  Takúto skúsenosť prežívali naši predkovia počas najväčšieho ozbrojeného konfliktu  v dejinách ľudstva – druhej svetovej vojny.  A z bojísk tejto vojny vyrvali pre svojich potomkov  poklad nevyčísliteľnej ceny.  Odovzdali nám morálny kredit, ktorý si nesieme novodobými dejinami Slovenska   ako štít, ako dôkaz  mravnej sily  nášho národa – Slovenské národné povstanie. Veď Povstanie predstavuje  jeden z ústredných bodov, od ktorého sa odvíja aj naša súčasná  štátnosť a príslušnosť k demokratickej Európe. Aj preto nezabúdajme na svoju históriu.  


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri