Oslava Dňa matiek v evanjelickom kostoleLorem ipsum dolor sit amet 20. 5. 2014 09:16

V nedeľu 18. mája popoludní sme sa zišli v prievidzskom evanjelickom kostole, aby sme si pripomenuli Deň matiek a poďakovali sa Bohu za dar materstva. Veriacich zo všetkých filiálok nášho zboru na úvod privítal brat Miloš Krpelan, ktorý bol režisérom i moderátorom celého podujatia.

Po úvodnej piesni nasledovali modlitby bratov a sestier z Prievidze a Nitrianskeho Pravna. Po nich biblické zamyslenie brata Majeríka venované starozmluvnej postave Noémi.

Vystúpenie detí z matkocirkvi v Zemianskych Kostoľanoch bolo umocnené aj peknými hlasmi kostolianskeho spevokolu a príhovorom brata Plachého s príťažlivým rozvinutím danej témy.

V ďalšom biblickom zamyslení si za hlavnú postavu matky vybrala sestra Iveta Krpelanová Rebeku. Možno trochu s neortodoxným prístupom a množstvom otázok na záver sa venovala tejto biblickej postave s nefalšovaným záujmom prítomných poslucháčov.

K slovu i piesňam sa následne dostali deti z Handlovej, Prievidze i Nitrianskeho Pravna. Za svoje vystúpenie zožali zakaždým zaslúžený potlesk, podobne ako pred nimi ich vrstovníci zo Zemianskych Kostolian. Recitácia i piesne určite nepotešili len prítomných dospelých ale aj nebeského Otca. Po druhej piesni zo spevníka nasledovali záverečné modlitby a poďakovanie brata Krpelana spoločne s pozvánkou na malé občerstvenie do vestibulu kostola. Tam vznikol dostatok priestoru na diskusie, bližšie zoznámenie sa, rozbor problémov i pochvalu pre tých, ktorí sa na organizácii tohto podujatia podieľali. No ďakovať treba hlavne Bohu, že nás v pokoji a dobrej mysli sprevádzal celým týmto podujatím a nielen ním.

Ing. Peter Majerík


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri