Oslava Dňa Európy bola v Prievidzi opäť rekordnáLorem ipsum dolor sit amet 6. 5. 2013 13:00

Obchodná akadémia Prievidza bola aj tento rok iniciátorom nevšednej oslavy Dňa Európy, ktorej vyvrcholením bolo vytvorenie nového slovensko-českého rekordu v hromadnom tancovaní mazurky.

Námestie slobody v Prievidzi v pondelok 6. mája 2013 doslova zaplavili účastníci osláv Dňa Európy. Na podujatie tancujPD.eu pozvali organizátori mladých i starších s cieľom vytvoriť nový rekord v spoločnom tancovaní mazurky. Vopred prihlásených viac ako 1900 účastníkov dávalo veľkú nádej tomu, že sa to napokon podarí.

Pri vytvorení rekordu sa Prievidza spojila aj s mestami Dolný Kubín a Zvolen na Slovensku a základnou školou z českej obce Senice na Hané. Výsledný rekord v synchrónnom hromadnom tancovaní na viacerých miestach tak bol slovensko-český. "Napokon sa do vytvorenia rekordu zapojilo 4410 účastníkov, ktorí súčasne tancovali párový kruhový tanec mazurka. Rekord vydaním certifikátu potvrdil komisár Slovenských rekordov Ivan Svítok," uviedol iniciátor podujatia a hlavný organizátor Stanislav Malega, pedagóg z Obchodnej akadémie Prievidza.

Podujatie svojou účasťou podporili aj europoslanec Peter Šťastný z poslaneckého klubu Európskej ľudovej strany; zástupca primátorky mesta Prievidza Ľuboš Maxina a riaditeľ Obchodnej akadémie Prievidza Ľubomír Vida.

Poznámka: Slovenské rekordy je registrovaná ochranná známka ÚPV SR, No: 194162


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri