Obnova rezidentských kariet17. 5. 2016 15:14

Od 1. 6. 2016 bude prebiehať obnova rezidentských kariet pre centrálnu mestskú parkovaciu zónu v Prievidzi.

O predĺženie rezidentskej karty bude možné požiadať tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch, v priestoroch Turisticko-informačnej kancelárie na Námestí slobody 4 v Prievidzi. Priestory Turisticko-informačnej kancelárie sa nachádzajú v centre Prievidze, majú bezbariérový prístup a sú klimatizované. Pre vybavenie rezidentskej karty je potrebné so sebou priniesť na nahliadnutie občiansky preukaz a technický preukaz od motorového vozidla. Bližšie informácie sú k dispozícii v prevádzkovom poriadku, ktorý sa nachádza na stránke www.parkovanieprievidza.sk.

Ďalšou možnosťou, ako si obnoviť rezidentskú kartu je opäť aj vyplnenie on-line žiadosti na stránke www.parkovanieprievidza.sk. Cieľom tejto žiadosti je urýchliť postup pri žiadaní karty. O kartu je možné požiadať jednoducho a rýchlo z domu. Mesto Prievidza poskytuje možnosť vybaviť si rezidentskú kartu on-line, ako prvý z prevádzkovateľov zónového parkovania na Slovensku. Pri on-line žiadosti je potrebné vypĺňať tiež e-mailovú adresu pre spätný kontakt. Pre rýchlejšie vybavenie žiadosti je nevyhnutné  označiť možnosť „predĺženie karty“.

Žiadosti rezidentov, ktoré budú doručené do 24.6.2016, budú zaznamenané a tieto rezidentské karty budú pripravené k odberu v Turisticko-informačnej kancelárii do 1.7.2016. Namiesto zasielania informačných listov do schránok obyvateľov, je vylepšením oproti minulým rokom aj oznámenie držiteľom o končiacej platnosti rezidentských kariet vo forme sms správ.

Po schválení všeobecného záväzného nariadenia mesta Prievidza mestských zastupiteľstvom sa môžu rezidenti tešiť aj na novinky v centrálnej mestskej parkovacej zóne. Prvou z noviniek je možnosť získania bezplatnej rezidentskej parkovacej karty pre vlastníkov elektromobilov, ktorá bude platná pre všetky rezidentské pásma bez obmedzení. Rezidenti budú mať nárok na vydanie šiestich týždňových návštevníckych kariet za rok namiesto pôvodných štyroch. Tieto aj ďalšie zmeny by mali prispieť k väčšiemu parkovaciemu komfortu v rámci centrálnej mestskej parkovacej zóny.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri