O víťazovi memoriálu rozhodol až penaltový rozstrelLorem ipsum dolor sit amet 5. 1. 2016 22:20

V prievidzskej športovej hale sa na sklonku uplynulého roka odohral prvý ročník futbalového Memoriálu Štefana Gürtlera, ktorým si organizátori, hráči i diváci uctili pamiatku bývalého skvelého futbalistu a funkcionára, ktorý sa zaslúžil o výstavbu športovísk v meste Prievidza. Štefan Gürtler zomrel vo februári 2015 vo veku 91 rokov.

Na celodňovom futbalovom turnaji, ktorý zorganizovala prievidzská Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít v spolupráci s Mestskou úniou v malom futbale Prievidza, sa predstavilo 16 tímov z Prievidzského okresu. Tie si najskôr zmerali  sily v štyroch základných skupinách, odkiaľ osem najlepších celkov postúpilo do vyraďovacích bojov.

Víťazom LK Consulting
Tie najlepšie zvládol tím LK Consulting, ktorý si vo finálovej dráme poradil s Miki barom 4:3 po penaltovom rozstele. Tretie miesto na turnaji si vybojoval ŠK Vegum Dolné Vestenice. Gumári v súboji o bronz zdolali AFC Grasshopper 5:0.
„V Prievidzi máme, či sme mali, viacero osobností, ktoré sa významne zaslúžili o rozvoj športu v našom meste. Štefan Gürtler bezpochyby patril k jedným z nich, a aj preto sme sa rozhodli na jeho počesť zorganizovať futbalový memoriál. Verím, že to bola dôstojná spomienka na človeka, ktorý bol srdcom oddaní futbalu a podieľal sa na výstavbe športovísk v meste. Mužstvá na memoriáli odohrali viacero kvalitných zápasov, v ktorých často o víťazovi rozhodovali maličkosti. Veď z  ôsmich vyraďovacích zápasov skončilo šesť najtesnejším rozdielom, pričom až v štyroch prípadoch o víťazovi rozhodoval penaltový rozstrel,“ uviedol Branislav Bucák, predseda organizačného výboru turnaja.

Najlepší jednotlivci
Víťazné družstvo LK Consulting, ktoré prešlo turnajom bez jediného zaváhania, tvorili: Michal Jantoška, Dominik Mokrý, Miroslav Hrošovský, Andrej Pipíška, Juraj Viktory, Lukáš Sluka, Andrej Števček, Peter Kurbel a Marián Petráš. Organizátori ocenili aj najlepšieho strelca turnaja, ktorým sa s ôsmimi gólmi stal Peter  Botka z ŠK Vegum Dolné Vestenice. Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Michal Jantoška z víťazného celku.
„Sme radi, že na záverečné vyhodnotenie prišiel aj syn Štefana Gürtlera Jaroslav. Rodina bývalého skvelého futbalistu, o ktorého sa svojho času zaujímal aj Juventus Turín, venovala do turnaja aj Cenu fair-play,“  uviedol Jozef Dadík, člen organizačného výboru turnaja. Túto cenu si odniesol Dalibor Franko, ktorý pomáhal s organizáciou turnaja, nastúpil v ňom ako hráč i rozhodca.

Veľký záujem
Memoriál Štefana Gürtlera sa stretol s veľmi dobrou odozvou od futbalovej verejnosti, veď záujem o účasť na turnaj presiahol kapacitné možnosti podujatia. Organizátori tak prisľúbili, že budúci rok pripravia ďalší ročník.

Zostava víťazného mužstva: Michal Jantoška, Dominik Morký, Miroslav Hrošovský, Andrej Pipíška, Juraj Viktory, Lukáš Sluka, Andrej Števček, Peter Kurbel, Marián Petráš

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri