O víťazovi memoriálu rozhodol až penaltový rozstrelLorem ipsum dolor sit amet 5. 1. 2016 22:20

V prievidzskej športovej hale sa na sklonku uplynulého roka odohral prvý ročník futbalového Memoriálu Štefana Gürtlera, ktorým si organizátori, hráči i diváci uctili pamiatku bývalého skvelého futbalistu a funkcionára, ktorý sa zaslúžil o výstavbu športovísk v meste Prievidza. Štefan Gürtler zomrel vo februári 2015 vo veku 91 rokov.

Na celodňovom futbalovom turnaji, ktorý zorganizovala prievidzská Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít v spolupráci s Mestskou úniou v malom futbale Prievidza, sa predstavilo 16 tímov z Prievidzského okresu. Tie si najskôr zmerali  sily v štyroch základných skupinách, odkiaľ osem najlepších celkov postúpilo do vyraďovacích bojov.

Víťazom LK Consulting
Tie najlepšie zvládol tím LK Consulting, ktorý si vo finálovej dráme poradil s Miki barom 4:3 po penaltovom rozstele. Tretie miesto na turnaji si vybojoval ŠK Vegum Dolné Vestenice. Gumári v súboji o bronz zdolali AFC Grasshopper 5:0.
„V Prievidzi máme, či sme mali, viacero osobností, ktoré sa významne zaslúžili o rozvoj športu v našom meste. Štefan Gürtler bezpochyby patril k jedným z nich, a aj preto sme sa rozhodli na jeho počesť zorganizovať futbalový memoriál. Verím, že to bola dôstojná spomienka na človeka, ktorý bol srdcom oddaní futbalu a podieľal sa na výstavbe športovísk v meste. Mužstvá na memoriáli odohrali viacero kvalitných zápasov, v ktorých často o víťazovi rozhodovali maličkosti. Veď z  ôsmich vyraďovacích zápasov skončilo šesť najtesnejším rozdielom, pričom až v štyroch prípadoch o víťazovi rozhodoval penaltový rozstrel,“ uviedol Branislav Bucák, predseda organizačného výboru turnaja.

Najlepší jednotlivci
Víťazné družstvo LK Consulting, ktoré prešlo turnajom bez jediného zaváhania, tvorili: Michal Jantoška, Dominik Mokrý, Miroslav Hrošovský, Andrej Pipíška, Juraj Viktory, Lukáš Sluka, Andrej Števček, Peter Kurbel a Marián Petráš. Organizátori ocenili aj najlepšieho strelca turnaja, ktorým sa s ôsmimi gólmi stal Peter  Botka z ŠK Vegum Dolné Vestenice. Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Michal Jantoška z víťazného celku.
„Sme radi, že na záverečné vyhodnotenie prišiel aj syn Štefana Gürtlera Jaroslav. Rodina bývalého skvelého futbalistu, o ktorého sa svojho času zaujímal aj Juventus Turín, venovala do turnaja aj Cenu fair-play,“  uviedol Jozef Dadík, člen organizačného výboru turnaja. Túto cenu si odniesol Dalibor Franko, ktorý pomáhal s organizáciou turnaja, nastúpil v ňom ako hráč i rozhodca.

Veľký záujem
Memoriál Štefana Gürtlera sa stretol s veľmi dobrou odozvou od futbalovej verejnosti, veď záujem o účasť na turnaj presiahol kapacitné možnosti podujatia. Organizátori tak prisľúbili, že budúci rok pripravia ďalší ročník.

Zostava víťazného mužstva: Michal Jantoška, Dominik Morký, Miroslav Hrošovský, Andrej Pipíška, Juraj Viktory, Lukáš Sluka, Andrej Števček, Peter Kurbel, Marián Petráš

Info servis

Občianska anketa

Anketa

Ako by sa mala volať nová fontána na Námestí slobody?

  •  33%
  •  48%
  •  18%
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

471 účastníkov
Archív ankiet

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri