O kolumbáriu píše prestížny portál18. 1. 2019 10:16

Portál zaoberajúci sa slovenskou architektúrou si všimol riešenie a architektonické prednosti kolumbária na mestskom cintoríne na Mariánskej ulici.

Prestížny portál ARCHINFO, ktorý mapuje architektúru na Slovensku, ale aj ďalšie príbuzné a súvisiace technické a kultúrne oblasti, písal o architektonickom riešení kolumbária na cintoríne v Prievidzi. „Autori nového kolumbária, situovaného vo vyvýšenej polohe s výhľadmi, sa snažia prírodný element prirodzene zakomponovať do uceleného konceptu. Pravouhlé urnové steny sa voľne rozvíjajú pozdĺž organickej špirály, ktorá vychádza z centrálneho nástupného priestoru. Vzniká tak príjemná otvorená kompozícia s dostatkom "vzduchu". Samotné urnové steny následne poskytujú dostatočnú ochranu miest pred poveternostnými vplyvmi,“ píše odborný portál.

Kolumbárium v Prievidzi je ďalšou stavbou, ktorej sa týmto spôsobom dostalo uznanie zo strany odborných kruhov v oblasti architektúry. V roku 2017 získala prestížne ocenenie za architektúru CE·ZA·AR obnova časti Námestia slobody.

Autormi kolumbária sú Ing. arch. Patrik Juríček, Ing. arch. Gabriel Szalay, Ing. Jozef Janiš v spolupráci s Ing. arch. Michaelov Krošlákovou, Ing. Mariom Saavedrom a Ing. Stanislavov Borodovčákovou. Samotná realizácia kolumbária prebiehala v rokoch 2016 až 2017.

Celý článok si prečítajte TU: https://www.archinfo.sk/diela/obcianska-stavba/kolumbarium-prievidza.html


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri