Novoročné ohliadnutie za minulým letomLorem ipsum dolor sit amet 25. 1. 2013 16:03

Primárka oddelenia ARO Nemocnice v Bojniciach, Mária Šramková, spomína na verejnú zbierku ktorú zorganizovala v spolupráci s mestom Prievidza. Vďaka zbierke a ďalším aktivitám z úvodu tohto roka sa na zakúpenie dôležitého vybavenia bojnickej nemocnice vyzbieralo už viac ako 4000 eur.

Každý rok prináša udalosti, ktoré v nás zanechajú pozitívne spomienky. O takéto okamihy sa chcem s vami podeliť. Začnem vlaňajším letom. Bolo krásne letné poobedie hodovej nedele a na prievidzskom Námestí Slobody bolo veľa ľudí. Podávali si ruky, rozprávali sa, na javisku veselo hrala ľudová hudba a znela slovenská pieseň. Moderátor medzi pesničkami ohlásil charitatívnu Zbierku na prístroje pre Anestéziologicko-resuscitačné oddelenie Nemocnice v Bojniciach. A mnohí ľudia sa zastavovali pri zapečatenej a pokladničke a darovali 1 - 2 eurá, ale i 5 či 20 eurovku!

Celú akciu na môj malý povzdych (primárky Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice v Bojniciach) intenzívne rozbehla prievidzská primátorka Katarína Macháčková a cez svojich šikovných spolupracovníkov – hlavne členov komisie športu pod vedením  Branislava Bucáka a vedúceho kancelárie primátorky Alojza Vlčka dala impulz k sérii kultúrno-športových podujatí, na ktorých znela výzva na podporu našej nemocnice. Výraznú pomocnú ruku podali aj zamestnankyňa mesta Renáta Petrášová či poslankyňa mestského zastupiteľstva Helena Dadíková.

TIP: Vydarená premiéra charitatívneho behu

Už na prvom stretnutí členov športovej komisie začiatkom leta 2012 som cítila ich snahu pomôcť nemocnici, každý z nich ponúkol nápad aj dobrú radu pre aktualizáciu charitatívneho cieľa. Pri organizácii športových podujatí - streetbalového turnaja, verejného korčuľovania so Sekerom a Viedenským či Charitatívneho behu mesta Prievidza sa bývalí i aktívni športovci mesta ukázali ako osobnosti s dobrým organizátorským duchom, ale hlavne ľudským postojom k problémom života. Nesmierne im ďakujem za čas, námahu a ochotu pomôcť životu tým, že sa snažili pomôcť nášmu oddeleniu v hľadaní prostriedkov na zakúpenie prístrojov nápomocných pacientom, ktorí sa ocitnú na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny Nemocnice v Bojniciach. Dojímavý bol pohľad na masy detí – škôlkarov vo farebných tričkách, žiakov základných i stredných škôl, ktorí mali počas charitatívneho behu v očiach radosť a iskru bojovnosti za dobrú vec! Veľmi príjemná bola komunikácia s mladými nádejnými novinármi, ktorí sa ako vyslanci svojej školy a školského časopisu snažili získať informácie o intenzívnej medicíne a potrebných prístrojoch.

Na prvých štyroch podujatiach, počas ktorých zbierka prebiehala - Prievidzských hodoch, streetbalovom turnaji, Blšom trhu a verejnom korčuľovaní s Andrejom Sekerom a Marekom Viedenským - sa do pokladničiek vyzbieralo spolu 498,16 eur a na premiérovom ročníku Charitatívneho behu spolu 286,54 eur.

Okrem športových podujatí musím spomenúť aj nezabudnuteľný Banícky jarmok, kde sa popri početných zaujímavých kultúrnych vystúpeniach na sídlisku Píly konala charitatívna zbierka na prístroje pre ARO Bojnice, ktorú odštartovala sama pani primátorka. Nedá sa nespomenúť ani na krásne študentky obchodnej akadémie, ktoré v oblečení zdravotných sestier chodili medzi ľudí so zapečatenými pokladničkami a v rámci svojho voľného času počas všetkých spomínaných akcií oslovovali ľudí a vyberali peniaze pre naše oddelenie. A zistili sme, že medzi nami žijú vzácni chápaví ľudia!

TIP: Zbierka pre ARO na ľade

Leto a krásna jeseň pominuli a ja som bola milo prekvapená, keď sa v rámci predvianočných trhov na Námestí Slobody v Prievidzi objavil stánok s ponukou punču pani primátorky, ktorého výťažok 449,64 eur tiež putoval ako dar na účet nášho občianskeho združenia. Prednedávnom som sa, že počas Mestského plesu v Prievidzi sa konala charitatívna dražba, na ktorej sa vydražili športové predmety populárnych športovcov z regiónu – hokejka Andreja Sekeru, a futbalové dresy Martina Škrtela a Juraja Kucku. Peniaze z dražby, spolu 610 eur, tiež putovali na životne dôležitý prístroj. Navyše tam istá firma prisľúbila významnou čiastkou prispieť tak, aby sa z výťažku čo najskôr mohol zakúpiť prenosný dýchací prístroj, pomocou ktorého by sme mohli prevážať pacientov na vyšetrenia. Ten sa svojou ponukou dýchacích režimov prispôsobí pacientovi, ktorý má spontánne dýchanie prechodne vyradené.

Všetkým organizátorom spomínaných podujatí a tiež všetkým darcom srdečne ďakujem! Za pochopenie, za ochotu, za obetovaný čas i peniaze.  Za dobro Vášho srdca VĎAKA!

MUDr. Mária Šramková, primárka oddelenia ARO Nemocnice v Bojniciach

Ak ešte chcete zbierku podporiť, svoj finančný dar môžete poukázať na účet ARO Bojnice, o.z.: 2963526557/0200.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri