Nové ochranné siete na ihriskách16. 10. 2015 08:45

Na prievidzských sídliskách sa opravovali ochranné siete na vonkajších športových ihriskách. Viaceré športoviská dostali úplne nové siete.

Pôvodné ochranné siete na viacerých vonkajších športových ihriskách v meste už boli poškodené a nespĺňali svoj účel. Technické služby mesta Prievidza preto pristúpili k ich opravám prípadne výmenám.

„Začali sme kompletnou výmenou sietí na ihrisku na Ulici E. M. Šoltésovej na sídlisku Zapotôčky, kde sa hráva aj mestská liga v malom futbale. Potom sme vymenili ochranné siete aj na pomocnom ihrisku futbalového štadióna a taktiež na športovisku na Ul. Králika. Čiastočne sme vymenili siete aj na ihrisku na Ulici na karasiny, s výmenou nosných stĺpov a ochranných sietí tu budeme ešte pokračovať. Na ďalších vonkajších ihriskách, kde nebola potrebná celková výmena sietí, sme pôvodné ochranné prvky opravili,“ uviedol Slavomír Mjartan, vedúci športovísk v Technických službách mesta Prievidza. Ako ďalej prezradil, v opravách ihrísk a ich ochranných prvkov sa bude priebežne pokračovať. „Cieľom je mať ihriská v dobrom stave, vhodnom na ich účel využívania, za splnení všetkých legislatívnych podmienok,“ dodal Mjartan.

Vynovené ciele ocenili nielen športovci, ale aj obyvatelia okolitých domov. „V poslednej dobe som sa už bál parkovať za ihriskom, lebo lopta neraz preletela cez sieť na parkovisko. Najmä futbalisti, hrajúci tu ligové súťaže, vedeli vyslať poriadne tvrdé strely. Obával som sa, že mi môžu trafiť auto. Nové siete ma preto potešili, majú svoje opodstatnenie,“ prezradil 40-ročný Milan, bývajúci pri ihrisku na Ulici  E. M. Šoltésovej.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri