Nové free WIFI zóny v Prievidzi5. 11. 2012 07:25

Prievidza, 30.10.2012 - Prievidžania, ale aj návštevníci nášho mesta môžu využívať dve nové bezplatné WiFi zóny pred piaristickým kostolom a ďalšiu na ulici K. Nováckeho. Ich zriadenie je výsledkom spolupráce mesta Prievidza a spoločnosti DIGI Slovakia.                                      

Dve nové bezplatné WiFi zóny, vďaka ktorým sa ľudia môžu bezplatne pripojiť na internet,  sa nachádzajú  na novej pešej zóne pred piaristickým kostolom a na sídlisku Kopanice, na hlavnej ulici K. Nováckeho, pri zdravotnom stredisku. Názov oboch sietí je DIGI WIFI ZONE, pripojenie v nich je bezplatné.
Pre používateľov je rýchlosť internetu nastavená  na  512 kbit/s, pripojenie je dátovo neobmedzené s uplatnením časového obmedzenia na 1 hodinu za deň. Zákazníci DIGI Slovakia môžu využívať WiFi zóny ešte komfortnejšie. Ak sa zaregistrujú, po prihlásení môžu v týchto sieťach surfovať bez dátových aj časových obmedzení a s vyššou rýchlosťou do 1,5 Mbit/s.
Som rada, že spolupráca so spoločnosťou DIGI Slovakia, s.r.o, neskončila pri premietaní hokejových zápasov na námestí počas tohtoročných majstrovstiev sveta. Tento raz spoločnosť prišla s návrhom na zriadenie bezplatného internetového pripojenia na verejných priestranstvách. Radi sme ho prijali, keďže sa vďaka nemu život v našom meste stal opäť o niečo modernejším”, uviedla primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková.

Existujúci zákazníci spoločnosti DIGI Slovakia, ktorí využívajú jej dátové služby prostredníctvom pevnej siete a potrebujú prihlasovacie meno a heslo pre DIGI WIFI ZONE, môžu prístupové údaje získať v zákazníckom centre na ul. F. Madvu 31 D na základe predloženia platnej zmluvy o pripojení do pevnej siete.
Spoločnosť  DIGI SLOVAKIA, s.r.o. sa zameriava na poskytovanie verejných telekomunikačných služieb prostredníctvom televíznych káblových rozvodov, internetu a digitálnej satelitnej televízie. V Prievidzi okrem digitálnej káblovej televízie poskytuje vysokorýchlostný optický internet za bezkonkurenčné ceny Start NET 20/10 Mbit/s za 8 Eur a Base NET 40/20 Mbit/s za 12 Eur.

Od roku 2006 môžu všetci Prievidžania a návštevníci mesta využívať aj službu bezplatného pripojenia do internetu na Námestí slobody. Pripojenie je časovo obmedzené na jednu hodinu a v rovnakom čase je možné obslúžiť tridsať záujemcov. Rýchlosť pripojenia je 512 kbit/s. Po uplynutí jednej hodiny je pripojenie ukončené a najbližšie sa môže používateľ opäť pripojiť až o hodinu. Službu internet na Námestí slobody pre svojich obyvateľov a návštevníkov prináša mesto Prievidza.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri