Noc divadiel opäť aj v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 6. 11. 2017 13:18

Noc divadiel je už 8. ročníkom noci plnej predstavení, umelcov, výnimočných zážitkov pre všetkých priateľov umenia. Tento rok sa do Noci divadiel zapojilo rekordných 50 divadiel z 23 slovenských miest!

Chýbať nebude ani mesto Prievidza, kde sa podujatie uskutoční 18. novembra 2017 od 19.00 h do skorých ranných hodín. „Divadlo „A“ a Divadlo SHANTI sa už 7. rok pripája k organizovaniu Noci divadiel vždy v stanovenom čase určenom Divadelným ústavom Bratislava, kedy sa divadlá spoja a presne o 19.00 h vo všetkých naraz zaznie spoločný potlesk!

Večer otvoríme srbsko-českým divadelným predstavením v réžii Petra Butka Birds in The House, ktoré imaginárou formou spracováva tému ľudskej túžby po slobode a nachádzania seba samého ako hlavného objektu tejto túžby.

Pozvanie prijalo aj Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša z Topoľčian, ktoré prichádza s naštudovaním takého náročného projektu, akým je muzikál Kabaret so živým 12-členným orchestrom. Do prípravy a realizácie sa zapojili všetky odbory SKDK Topoľčany – herci, tanečníci, speváci a hudobníci. Muzikál F.Ebba, J. Masteroffa a J. Kandera má silnú tému v podobe nenápadného nástupu fašizmu, úpadku kultúry, ktorý tu predstavuje kabaret so slečnami voľných mravov, ale aj krásne piesne a silné ľudské osudy.

V Dome kultúry v Prievidzi sa predstavia úspešné regionálne ochotnícke súbory Divadlo „A“ a Divadlho SHANTI, o. z. s ukážkou z pripravovanej inscenácie Škriepky od Carla Goldoniho, v réžii Petra Palika.

Polnoc přivítáme divadelnou hrou Keby tak raz na motívy hry Fajčiarky a spasiteľky A. Saavedry v podaní Art point teatra. Trpká rodinná komédia troch sestier a jedného brata o hľadaní šťastia vo svojom svete v réžii Zuzany Kráľovej.

Večerom sprevádza Richard Hlavatý a Patrik Hostačný. Diváci sa rovnako môžu tešiť na hudobné vystúpenia známeho pesničkára, Nanyho, medzi jednotlivými predstaveniami. A neminie vás malé, ale milé občerstvenie.

Vstupné: 7,00 €! Vstupenky sú už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri