Nevidiaci športovec opäť na stupni víťazov28. 2. 2017 08:01

Keď sa povie „halové veslovanie“, mnoho ľudí si povie, čo je to zas za výmysel. Sú však aj takí, ktorí v ňom objavili šport, ktorý je prospešný zdraviu a zároveň zvyšuje kondíciu a nedajú naň dopustiť. Pri tréningoch ho ako doplnkový šport využívajú športovci a  amatéri sa s ním čoraz častejšie stretávajú vo fitnes centrách. No a aby to nebolo len o zdraví a kondícii, jeho priaznivci začali organizovať rôzne súťaže. Najskôr na regionálnej úrovni a postupne sa z nich stali  celosvetové podujatia.
 

Už 6 rokov sa tomuto športu popri práci maséra a štúdiu na UCM/FSV pod vedením trénera Pavla  Kuhajdu aktívne venuje nevidiaci športovec žijúci v našom meste - Milan Lackovič. Je pravidelným účastníkom rôznych medzinárodných, európskych i celosvetových  súťaží. Do roku 2017 má na svojom konte mnoho úspechov. Tými najvýraznejšími boli tri zlaté medaily a jedna strieborná z majstrovstiev sveta v americkom Bostone, ako aj tri zlaté a jedna strieborná z Majstrovstiev Európy.
 
Začiatkom tohto roka Milan opäť potvrdil svoje kvality a aj vďaka podpore Hornonitrianskych baní Prievidza a.s.  sa na Majstrovstvách Európy v Paríži umiestnil na peknom druhom mieste s časom 3:03,8 min / 1 000 m a  v Bostone stál na stupni najvyššom a s časom 3:03,9 min / 1 000 m priniesol na Slovensko opäť kov najcennejší.

K dosiahnutým výsledkom Milanovi gratulujeme a želáme, aby mu to ešte dlho dobre veslovalo a aby na domácich i svetových súťažiach zviditeľňoval nielen Slovensko, ale aj naše mesto.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri