Nevidiaci športovec opäť bodovalLorem ipsum dolor sit amet 16. 3. 2016 07:53

Halové veslovanie je šport, ktorý sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti. Nevyužívajú ho pri tréningu len veslári a profesionálni športovci, ale stalo sa obľúbeným športom aj vo fitness centrách. Z veslovania na trenažéroch je dnes šport, v ktorom sa organizujú súťaže celosvetovej úrovne.

V našom meste žije nevidiaci športovec Milan Lackovič, ktorý sa tomuto športu venuje už 5 rokov a pravidelne stojí na stupienkoch najvyšších. Inak to nebolo ani v tejto sezóne. Pod vedením trénera Pavla Kuhajdu a za podpory Hornonitrianskych baní Prievidza, a.s.  si na svoje konto opäť pripísal niekoľko úspechov. 

V januári po získaní 1. miesta na Majstrovstvách Európy v Maďarsku s časom 3:04, 1min/ 1 000 m v kategórii zrakovo postihnutých sa umiestnil, rovnako na 1. mieste, aj na Majstrovstvách Rakúska vo svojej vekovej kategórii medzi nehandicapovanými športovcami s časom 3:03,3 min/1 000 m.

Sezónu zavŕšil  koncom februára na Majstrovstvách sveta v americkom Bostone. Na margo svojho umiestnenia s ľútosťou skonštatoval, že aj napriek tomu, že sa mu v kategórii zrakovo postihnutých nepodarilo obhájiť 1. miesto z rokov 2014 a 2015,  s časom 3:02,7 min / 1 000m obsadil pekné 2. miesto.

K dosiahnutým výsledkom Milanovi gratulujeme a želáme, aby mu to ešte dlho dobre veslovalo a aby na domácich i svetových súťažiach zviditeľňoval Slovensko.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri