Náučná hriadka v okolí našej školy- Tím zo ZŠ Mariánska26. 12. 2012 17:43

Náučná hriadka v okolí našej školy - Tím zo ZŠ Mariánska:

Členmi družstva boli žiaci 8.A triedy – Lenka Baranovičová, Diana Cmarková, Doris Púčiková, Michal Chovanec a Lukáš Vavrinec.

Chceš mať čistý vzduch aj vodu?
Spoľahni sa na prírodu.
Sprav, čo vravia tieto riadky,
a choď rovno do záhradky.
Aj pár bylín, stromov, kvetov
môže pohnúť celým svetom.

Opis projektu: V tejto súťaži sme sa rozhodli zrealizovať „Náučnú hriadku” (podľa vzoru náučných chodníkov). Miesto, ktoré sme si vybrali, bolo veľmi zanedbané – plné trávy a buriny. Najskôr sme vytvorili päťčlenné družstvo, ktoré zrealizovalo celý projekt.

V rámci hodín predmetu „Svet práce” sme toto miesto porýľovali, okopali a zbavili buriny. Potom sme vytrovili hriadku, ktorú sme od ostatnej plochy oddelili kamienkami. Na rad prišli kvety a bylinky, ktoré sme posadili a pravidelne zalievali. Ich okolie sme skrášlili mulčovacou kôrou. Výsledkom práce žiakov je náučná hriadka, ktorú môžu využívať naši mladší spolužiaci počas hodín predmetu „Prírodoveda“. Na čerstvom vzduchu a slniečku sa ľudia môžu dozvedieť všeličo zaujímavé o vysadených rastlinách. Aby nemuseli počas prehliadky rastlín stáť, vytvorili sme pri hriadke s rastlinami zaujímavé posedenie. Vyhlásili sme zber obalov recyklovateľného materiálu (napr. z hotových polievok a cereálií), potom sme z týchto obalov ušili na školských šijacích strojoch „podsedáky“ a tie sme položili na pníčky, ktoré sponzorsky zabezpečila naša pani učiteľka - Mgr. Janka Běhounková - od lesníka z Bojníc.
Veríme, že sme svoj cieľ splnili na sto percent, a teraz už len čakáme na Vašu podporu. Vopred ďakujeme.

Viac o projekte aj v prezentácii: ico_pdf_46


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri