Námestie v centre opäť ožije čitárňouLorem ipsum dolor sit amet 2. 7. 2015 13:21

Obyvatelia a návštevníci mesta Prievidza sa môžu opäť tešiť na Letnú čitáreň, ktorú aj tento rok pre vás pripravilo Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a bude opäť umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 7. júla do 8. augusta 2015.

„Cieľ Letnej čitárne sa nemení. Stále rovnako sa snažíme podporiť aktívne čítanie u detí i dospelých. K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky, aby sa ľudia mohli cítiť ako doma v obývačke. Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke,“ opísala primátorka mesta Katarína Macháčková. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity podľa aktuálnej ponuky, resp. programu KaSS.

V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež tu bude možnosť zakúpiť knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Peniaze získané z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V rámci sprievodného programu v priestoroch Letnej čitárne návštevníci môžu tešiť aj na tvorivé dielne s Ninou (každý utorok a štvrtok), čítanie pre najmenších s tetou Katkou a mnoho iného. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 10.00 do 17.00 h.

Program Night Art
Program letnej čitárne bude doplnený aj o večery so zaujímavými hosťami, rôznych žánrov a zamerania, ktoré podporil Grantový systém Ministerstva kultúry SR a budú sa konať v rámci projektu – Night Art. Táto časť začína už 7. júla (utorok) o 17.00 h Rozprávkami v obývačke.

17. júla (piatok) o 20.30 h sme pre vás pripravili Night Art večer s Tanečnou skupinou Mimikry. Užite si spolu s nimi otvorenú hodinu scénického tanca, choreografie a mnoho iného spolu s hosťom Breakfans.

30. júla (štvrtok) o 20.30 h si môžete prísť vychutnať Night Art predstavenie „Múčni červi“ v réžii Igora Kasalu ml. v podaní Divadla Precedens ako v obývačke.

13. augusta (štvrtok) o 18.30 h vás pozývame do Čajovne Hobbitov (K)Raj na Night Art v šálke čaju s rôznymi príchuťami – autorská hudba, poézia a próza!

Posledné Night Art stretnutie sa uskutoční 16. augusta (nedeľa) o 15.00 h sa bude niesť v znamení dychoviek! Príďte a užite si popoludnie „Amatéri vs. Profesionáli“ v podaní dychových orchestrov! .

Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri