Námestie slobody prifarbí voľnočasová zónaLorem ipsum dolor sit amet 27. 6. 2012 08:01

Rozšíriť možnosti trávenia voľného času v centre mesta má ambíciu projekt Voľnočasovej zóny na Námestí slobody, ktorý štartuje 1. júla 2012 a potrvá do 31. augusta 2012.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi a Ateliér Ars Preuge, o.z. spojili sily a pripravili pre obyvateľov Prievidze netradičné vytrhnutie z letnej letargie. V bočných priestoroch Námestia slobody, ktoré sú čiastočne prekryté zeleňou, pripravujú letnú čitáreň, oddychovú zónu so sedacími vakmi, k dispozícii bude trampolína s hracím tunelom, požičovňa petangu či spoločenských hier. Na nadväzujúcich trávnatých plochách si návštevníci môžu zahrať nielen petang, ale tiež posedieť na deke a piknikovať. Okrem fixných aktivít sú na programe aj aktivity rozvíjajúce občiansku identitu OpenMind in OpenAir, ktoré prinesú návštevníkom letnej čitárne zaujímavých hostí a podnety na zamyslenie ako aj ďalšie sprievodné podujatia.

Aktivity vo verejnom priestore môžu návštevníci využívať podľa aktuálnej nálady, môžu variovať s umiestnením jednotlivých aktivít. Vo voľnočasovej zóne budú návštevníkom k dispozícii dobrovoľníci - koordinátori, ktorí poradia a poskytnú potrebné informácie. Rady dobrovoľníkov stále rozširujeme, stačí sa prihlásiť na atelier.arspreuge@gmail.com.

Cieľom komunitného projektu je nielen oživiť priestor námestia ale vytvoriť zázemie pre stretávanie sa obyvateľov rôznych vekových skupín pri zaujímavých aktivitách, vyvolať u nich aktivitu. Aktivity budú návštevníkom k dispozícii denne od 10.00 do 18.00 h za priaznivého počasia.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange.

Petra Štefániková (KaSS, p.o. mesta Prievidza)
a Veronika Ľahká (Ars Preuge, o.z.)


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri