Najmladší absolvent programu ŠTC Microsoft1. 7. 2019 07:27

Žiaci z prievidzských škôl sa zapájajú do rôznych aktivít, ktorými rozvíjajú svoje znalosti, či získavajú nové skúsenosti. Jeden z nich, Matej Mazúr, bývalý žiak ZŠ Mariánska v Prievidzi, sa stal najmladším absolventom programu Študentské Trénerské Centrum (ŠTC) Microsoft. ŠTC je  program pre stredoškolských študentov, ktorí sa chcú zdokonaľovať v IT a majú záujem poskytovať nadobudnuté znalosti ďalším  (viac na: https://www.facebook.com/stcmicrosoft, http://stcmicrosoft.azurewebsites.net/). Matej sa do programu dostal v januári 2018 ako najmladší účastník, vtedy ešte deviatak ZŠ Mariánska v Prievidzi. Stal sa súčasťou EDU tímu spoločnosti Microsoft. 

Za rok a pol v ŠTC precestoval tisícky kilometrov na stretnutia v Bratislave, na rôzne konferencie na Slovensku, ale napríklad aj na konferenciu The Azure Red Shirt Dev Tour 2018 v Alte Kongreshalle v Mníchove, kde prednášal Scott Gurthie (človek v červenom tričku) zo Seatllu v USA zodpovedný za systém cloudov, servery, databázy, oficiálny blog v Microsofte... Prvý trimester v ŠTC bol orientovaný hlavne na prácu s Microsoft Office, Windows 10, ale aj rôznymi doplnkami a aplikáciami. Nasledovala stáž v Microsofte i Letná škola Microsoftu. V druhom trimestri prebehli semináre zamerané na programovanie a správu sietí. V treťom trimestri študenti ŠTC pracovali na svojej absolventskej práci. Jej obhajoby prebehli v dňoch 18. a 19.6.2019 v bratislavskom Microsofte. Z 25 študentov, ktorí do programu ŠTC nastúpili, záverečnú prácu obhájilo 18. A medzi nimi aj Matej Mazúr! V rámci obhajoby prezentoval svoje aktivity v rámci vizualizácie dát v Power BI.
A nielen to. Na slávnostnom ukončení programu ŠTC dňa 25.6.2019 sa dozvedel super správu: ako študent strednej školy (SPŠE v Prešove) patrí k 9 študentom, ktorí môžu pokračovať vo vzdelávaní v Microsofte – tentokrát v rámci programu Microsoft student partner, ktorý je určený hlavne študentom vysokých škôl!


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri