Na štadióne sa už naplno trénujeLorem ipsum dolor sit amet 28. 8. 2015 07:39

Prievidzský zimný štadión má od 20. augusta opäť ľadovú plochu. Ako prví na ňu vykorčuľovali hokejisti nového seniorského klubu HC Prievidza.


Po skončení uplynulej hokejovej sezóny bola na zimnom štadióne od mája do konca júla položená inlineová plocha, ktorú využívali v rámci tréningového procesu prievidzské hokejové nádeje ale aj verejnosť. Po jej zložení začali v auguste prípravy na tvorbu ľadu pre hokejovú sezónu 2015/16.
Vyčistili sme podkladovú betónovú plochu, opravili okopové lišty, natreli čiary na betóne a následne začal samotný proces chladenia betónu a tvorby ľadu,“ vysvetlil Slavomír Mjartan, vedúci športovísk v Prievidzi.

Štyri dni
Tvorba ľadu trvala na prievidzkom zimnom štadióne štyri dni. Najskôr sa vychladzoval betón z 28 stupňov Celzia, na mínus 16 stupňov Celzia. Až následne sa mohol postupnými vrstvovaním začať tvoriť ľad až na šírku jedného až dvoch centimetrov, čo je základná šírka ľadu, na ktorej sa dá hrať hokej.

Užívatelia ľadu
Ako prví po dokončení ľadovej plochy na ňu vykorčuľovali prievidzskí hokejoví muži. Okrem nich  ľad v priebehu sezóny pravidelne využívajú hokejoví mládežníci, komerční užívatelia a tiež verejnosť.
Pre verejnosť bude ľadová plocha otvorená v jeden až dva dni v týždni. V nedele bude mať priestor verejnosť pravidelne, čo sa týka sobôt, bude záležať od zápasového programu hokejových družstiev,“ uviedol Slavomír Mjartan. 

Do konca marca
Ľadová plocha na prievidzskom zimnom štadióne, ktorý prevádzkujú Technické služby mesta Prievidza, by mala byť v hokejovej sezóne 2015/16 do konca marca budúceho roka.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri