Na obnovenom memoriále opäť rovnaký víťazLorem ipsum dolor sit amet 13. 5. 2015 08:39

Družstvo Avita team obhájilo víťazstvo z posledného ročníka basketbalového Memoriálu Alexandra Schuta.

Dvadsiatyprvý ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov, ktorý zorganizovala Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít pri Mestskom zastupiteľstve v Prievidzi, sa odohral počas troch dní. Najskôr sa družstvá stretli v štyroch základných skupinách, z ktorých sa najlepšie celky kvalifikovali na finálový turnaj. Naň zo skupiny Ivana Chrenku postúpil Avita team, zo skupiny Juraja Pasovského Miki bar team, zo skupiny Ľuboša Jelačiča celok BJ–team a zo skupiny Krunoslava Krajnoviča tím Devils.

Vyhral obhajca
V boji o celkový triumf i putovný pohár si napokon najlepšie počínal obhajca prvenstva spred dvoch rokov Avita team, ktorý na turnaji nenašiel premožiteľa.
„Bolo rovnako náročné vyhrať tento ako aj minulý ročník memoriálu. Našimi najťažšími súpermi boli Brejk v základnej skupine a BJ team vo finálovej skupine. Obe tieto družstvá mali na svojich súpiskách skutočne dobrých basketbalistov a zápasy proti nim mali svoju kvalitu,“ uviedol tréner víťazného celku Marek Bulík. „Našou silnou stránkou bola najmä tímová chémia a kolektívny výkon. Dokázali sme využiť slabšie stránky súpera, dominovali sme na doskoku a vynikajúco sme hrali v obrane. Rád by som mene celého Avita teamu popriať skoré uzdravenie Ľubovi Lukáčovi, ktorý si na turnaji natrhol achilovku a je po operácii,“ dodal tréner Avita teamu, ktorý mal k dispozícií nasledovnú zostavu: Ľuboš Lukáč, Pavel Pondela, Peter Barta, Radoslav Harmady, Július Gális, Robert Hajský, Peter Neubauer, Matúš Mečiar, Erik Prokein, Boris Lukášik, Milan Frajt a Tomáš Bulík. Druhé miesto na turnaji obsadil BJ–team, tretie Miki bar team a štvrté Devils.

Najlepšia päťka
Organizátori vyhodnotili aj najlepšiu päťku turnaja. Ocenenia si prevzali: Michal Bartuš (Miki bar team), Matúš Mečiar, Peter Neubauver (obaja Avita team), Eduard Špiner a Vladimír Paraík (obaja BJ – team).
„Celkom na turnaji štartovalo osemnásť družstiev, ktoré v štyroch základných a jednej finálovej skupine odohrali 38 zápasov. V nich celkovo nastúpilo 216 hráčov, z toho deväť žien,“ zosumarizoval celkové počty družstiev a hráčov Jozef Dadík, dlhoročný organizátor turnaja.

Dobré rozhodnutie
Turnaj mal veľmi dobrú úroveň, predstavilo sa na ňom viacero hráčov, ktorí v minulosti nastupovali aj v extralige.
„Sme radi, že sa nám turnaj podarilo obnoviť. Účasť takmer dvadsiatky tímov dokazuje, že to bola dobré rozhodnutie. Neregistrovaní hráči si mohli zahrať na palubovke, na ktorej sa bojuje o majstra Slovenka. Navyše sa mohli stretnú, či porozprávať, s viacerými osobnosťami prievidzského basketbalu, po ktorých sme pomenovali skupiny a priblížili počas turnaja ich športové úspechy. Určite budeme v organizovaní memoriálu pokračovať, pokúsime sa ho do budúcich rokov ešte obohatiť o určité novinky,“ povedal po turnaji Branislav Bucák, predseda organizačného výboru turnaja.

Výsledky finále:
Avita team – Devils 39:12, BJ–team – Miki bar team 32:14, Avita team – Miki bar team 25:15, BJ–team – Devils 29:18, Devils – Miki bar team 23:24 pp., Avita team – BJ–team 27:18.

XXI. ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov - celkové poradie

1. AVITA TEAM
2. BJ - TEAM
3. MIKI BAR TEAM
4. DEVILS
5. BREAK
6. DART CLUB
7. STREETBALL CREW
8. NORTH STARS
9. GERY
10. TEAM AND 1
11. BARAC
12. POULIČNÁ  KATASTROFA
13. RÁZTOČNO
14. ESO FANS LUČENEC
15. NBA
16. DOBRÝ ROČNÍK
17. LADOBORCI
18. JUST FOR FUN

All stars XXI. ročníka:
1) Michal Bartuš (MIKI BAR TEAM)
2) Matúš Mečiar (AVITA TEAM)
3)  Peter Neubauer (AVITA TEAM)
4) Eduard Špiner (BJ - TEAM)
5) Vladimír Paraik (BJ - TEAM)

Informácie z histórie

Prehľad víťazov Turnaja neregistrovaných hráčov (1990 - 1993) a Memoriálu Alexandra Schuta (1994 - 2015)

ico_pdf_46


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri