MŠ P. Benického oslavovala šesťdesiatkuLorem ipsum dolor sit amet 8. 11. 2016 11:05

Dňa 26.10.2016 sa v KaSS Prievidza konalo významné podujatie – slávnostná akadémia k 60-temu výročiu otvorenia materskej školy P. Benického 154/1 v Prievidzi. Zišli sa tu deti Benoškoly spolu s pani učiteľkami, rodičmi, priateľmi školy a pozvanými hosťami, aby spoločne oslávili toto krásne jubileum.

Po príhovoroch riaditeľky materskej školy Renáty Szeghöovej a pani primátorky JUDR. Kataríny Macháčkovej, vzájomnom odovzdaní darčekov (symbolického šeku riaditeľke MŠ a pamätnej knihy MŠ pani primátorke), si prítomní pozreli kultúrny program, ktorý s deťmi jednotlivých tried materskej školy pripravili pani učiteľky a ktorý bol popretkávaný vystúpeniami významných hostí. Do programu prispel dvomi vstupmi folklórny súbor Malý Vtáčnik, v ktorom pôsobia viacerí absolventi materskej školy. Tanečnými choreografiami v štandardných a latinskoamerických tancoch potešili prítomných Matúš Szeghö (bývalý žiak MŠ) so svojou tanečnou partnerkou Máriou Ondrašíkovou - vicemajstri SR 2016 v kategórii show dance latinsko-amerických  tancov.
Vanesa Buchancová a Vanesa Sanzo, ktoré trénujú v klube Fitness Free Prievidza, spestrili program svojím gymnastickým vystúpením.
Hudobný talent v sebe nezaprie Samko Pánik. Bol absolventom MŠ minulý školský rok, navštevuje ZUŠ E – školu. V gitarovom sprievode svojho ocka zahral na  flaute 2 náročné skladby. Vystúpili aj členky tanečného klubu Fantastic Elko Prievidza.                                                                
Program moderovali maskoti Benoškoly Beno (Teo Rusňák) a Kika (Laurika Volková) spolu s Dúhou (pani riaditeľka), pod ktorou deti počas navštevovania materskej školy objavujú a spoznávajú všetko nové, zaujímavé.                                                                                                       Na záver „akadémie“ zaspievali deti jednotlivých tried - Zelenej, Žltej, Fialovej, Modrej a Oranžovej spoločne - Dúhovú hymnu Benoškoly (pod vedením autorky – p. uč. Brundzovej).
A čo zaželať materskej škole k jej 60-tym narodeninám?         Aby sa jej darilo aspoň ďalších 60 rokov vychovávať len šťastné deti, z ktorých vyrastú dobrí a úspešní ľudia!


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri