Monografia mesta ako vianočný darček9. 12. 2015 11:38

Obyvatelia Prievidze majú pri nákupe vianočných darčekov viaceré možnosti. Prinášame niekoľko tipov, ako na Vianoce obdarovať svojich blízkych.

Mesto Prievidza vydalo k Roku výročí (2013) knihu Prievidza monografia mesta. Táto kniha je 272 stranová publikácia, ktorá obsahuje komplexnú škálu informácií o histórii nášho mesta a to už od čias praveku až po rok 1948. Čitateľa vie pomocou množstva fotografií nostalgicky vtiahnuť do uličiek a viesť ho prechádzkou popri vtedajších budovách, obohatiť ho o poznatky o prírodných pomeroch a histórií mesta či podať mu pamiatky mesta Prievidza ako na dlani. Kniha je vhodným darčekom hlavne pre rodákov z Prievidze, ktorí nostalgicky spomínajú na krásne chvíle prežité v Prievidzi. Cena publikácie je 35,-- €, ale v rámci vianočnej ponuky si ju môžu záujemcovia kúpiť jednak v stánku mesta počas Vianočných trhov na Námestí slobody a tiež aj v TIK-u vo zvýhodnenej cene 25 eur/kus.


Monografia mesta bola ocenená

Vysokú kvalitu a úroveň prievidzskej monografie zaručuje aj skutočnosť, že získala prvé miesto v kategórii vedecká alebo vedecko-poularizačná monografia mesta alebo mestskej časti. Ocenenie Úspech dosiahlo mesto vďaka  kolektívu autorov, ktorí sa pod vedením Prof. PhDr. Jána Lukačku, CSc. z UK v Bratislave podieľali na  tvorbe tejto vzácnej knihy.


Ďalšie darčeky

Okrem knihy sú v predaji dostupné aj ďalšie cenné darčeky. Kalendár na rok 2016 je rozhodne milý darček, ktorým sa nič nepokazí. Každým mesiacom budúceho roka vás budú sprevádzať diela výtvarných umelcov pochádzajúcich z nášho regiónu. Cena kalendára sú 3,-- €.

Pre žiakov základných škôl ale aj celé rodiny je vhodná unikátna vedomostná spoločenská hra Zábavné putovanie Prievidzou, ktorá preverí a rozšíri vaše poznatky o histórií, pamiatkach a osobnostiach Prievidze a prevedie vás celým mestom. Zaručuje zábavu pre celú rodinu a je to skvelá kratochvíľa volaná zimnými večermi. Deti, ktoré ju využijú aj ako vzdelávaciu pomôcku, ale aj všetci ostatní, si zamilujú a ocenia jej pekné spracovanie. Cena hry je 18,-- €.

Všetky produkty môžete zakúpiť v Turisticko informačnej kancelárii  - TIK na Námestí slobody.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri