Mobilná ľadová plocha bude cez víkend opäť otvorenáLorem ipsum dolor sit amet 10. 1. 2013 14:55

Predpoveď počasia počas víkendu vytvára vhodné podmienky na otvorenie mobilnej ľadovej plochy. Keďže ešte nebolo klzisko demontované a s jeho prevádzkou vzniknú len minimálne náklady, spoločnosť UNIPA ho počas tohto víkendu opäť otvorí od piatka 15:00 do nedele 21:00.

V utorok tohto týždňa bola mobilná ľadová plocha na Námestí slobody uzatvorená. Dôvodom bolo hlavne vyčerpanie vyčlenených finančných prostriedkov určených na prevádzku ľadovej plochy a predpovede vysokých teplôt, pri ktorých je prevádzka najnákladnejšia.

Počasie sa však zmenilo a počas víkendu sú predpovedané nízke teploty, stabilne pod bodom mrazu. Pri takýchto klimatických podmienkach nie je potrebné dlhodobo spúšťať chladenie v strojovni, takže prevádzku je možné zabezpečiť s minimálnymi energetickými nákladmi. Mestská spoločnosť UNIPA sa preto rozhodla mobilnú ľadovú plochu počas víkendu opäť otvoriť a ponúknuť možnosť športového vyžitia obyvateľom Prievidze.

„Ak bude mrazivé počasie pokračovať aj počas ďalších víkendov, je možné, že klzisko tiež otvoríme. Problémom je len prevádzka pri vysokých teplotách nad nulou, pretože dlhodobé fungovanie strojovne a chladenia je ekonomicky náročné a vyčlenené finančné prostriedky na tento účel už boli vyčerpané,“ vysvetľuje Miroslav Procháska, konateľ spoločnosti UNIPA.

V piatok bude mobilná ľadová plocha dostupná od 15.00. Počas ostatných víkendových dní bude harmonogram využívania mobilnej ľadovej plochy počas víkendu bude taký ako počas doterajšej tohtosezónnej prevádzky:

8,00 - 12,00 Korčuľovanie
12,00 – 13,00 Úprava ľadovej plochy
13,00 – 18,00 Korčuľovanie
18,00 – 19,00 Úprava ľadovej plochy
19,00 - 21,00 Korčuľovanie


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri