Mladí Prievidžania vystúpili v ŠumperkuLorem ipsum dolor sit amet 2. 6. 2015 08:48

Aj tento rok dostali mladí Prievidžania  z Centra voľného času Spektrum pozvanie od mesta Šumperk, aby sa zúčastnili na medzinárodnom stretnutí umeleckej tvorivosti detí a mládeže Bambifest 2015, ktorý v minulosti niesol názov Bambiriáda.

V Českej republike, v partnerskom meste Prievidze, sa predposledný májový víkend predstavilo 30 detí a mládežníkov zo záujmových útvarov Centra voľného času Spektrum Prievidza, a to mažoretky, Breakeri, a moderátorky a speváčky Redakcie Spektrum. Tento rok sa Bambifest konal v krásnom parku na námestí J. Zajíce.

Museli improvizovať
Už v deň príchodu mali mladí Prievidžania prvé vystúpenie, pri ktorom museli preukázať aj cit pre improvizáciu.
„V polovici vystúpenia mažoretiek senioriek vypadol elektrický prúd. Dievčatá si to najskôr ani nevšimli a s úsmevom tancovali ďalej. Po zistení, že vypadla celá sieť, dokončili svoje vystúpenie za potlesku publika. Následne sa predstavili aj naši zástavníci a breakeri, ktorí rovnako svoje vystúpenia absolvovali bez elektrického prúdu a teda aj hudby. S potrebnou dávkou improvizácie svoje vystúpenie zvládli,“ prezradila Helena Píšová z Centra voľného času Spektrum Prievidza.

Ukázali šikovnosť
Našťastie, večer v hlavnom  programe sa už nič podobné neopakovalo, naše nádeje mohli naplno ukázať svoju šikovnosť a schopnosti. „Náš program neustále prerušovaný potleskom publika dopadol na výbornú,“ uviedla Helena Píšová. Mladí Prievidžania si stihli v Šumperku obzrieť aj tamojšie mesto, prijali tiež pozvanie na obed s primátorom Šumperka.  „Domov sme dorazili plný  dojmov a dobrého pocitu z vystúpení i samotného podujatia. Veľká vďaka každému, kto nám pomohol - mestu Prievidza, Komisii školstva a kultúry i členom CVČ Spektrum Prievidza,“ dodala Píšová. 


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri