Mladí Prievidžania navštívili partnerské mesto v PoľskuLorem ipsum dolor sit amet 26. 6. 2018 10:03

Počas víkendu, v dňoch 8.-9.6. 2018, navštívila  sedemčlenná delegácia členov Fóra detí a mládeže mesta Prievidza partnerské mesto Jastrzębie-Zdrój a stretla sa tam s mladými ľuďmi zo základných a stredných škôl.

Delegáciu tvorili piati stredoškoláci, jeden zástupca základných škôl mesta a koordinátorka práce s mládežou Katarína Cifríková z CVČ Prievidza. Cieľom návštevy bolo navzájom sa spoznať, vymeniť si skúsenosti a dohodnúť ďalšiu spoluprácu. Počas dvoch dní nás privítali na radnici, porozprávali sme sa s prezidentkou  partnerského mesta, predstavili nám činnosť svojho parlamentu a ukázali nám svoje mesto.

Veľa času sme venovali vzájomnému spoznávaniu a návrhom ďalšej vzájomnej spolupráce. Dohodli sme sa, že pripravíme podobné stretnutie na jeseň v Prievidzi. Na druhý deň sme sa zúčastnili volejbalového turnaja a pomohli sme mladým Poliakom s prípravou aktivít pre deti, ktoré organizovali v rámci Mestských dní na štadióne. Stavali sme stany, prenášali materiál a pomáhali s výzdobou.

O štvrtej hodine sme pozdravili sprievod, v ktorom bola aj primátorka mesta Prievidza Katarína  Macháčková, ktorá prišla do  Jastrzębie-Zdrója na návštevu na pozvanie prezidentky  partnerského mesta, osláviť ich sviatok. Vo večerných hodinách sme sa vrátili domov.

Stretnutie sa konalo vďaka podpore mesta Prievidza.


Text: Katarína Cifríková


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri