Mladí karatisti ŠŠK odštartovali žiacku sezónu na výbornúLorem ipsum dolor sit amet 19. 2. 2015 11:07

Cez víkend sa v stolnotenisovej hale v Bratislave uskutočnilo 1. Kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Súťaže do dvanásť rokov sa zúčastnilo 304  pretekárov z 50 klubov. Prievidzské mládežnícke družstvo oslabila chrípková epidémia, ale aj napriek dvanásťčlennej osádke získali v celkovom hodnotení klubov až 9 medailových umiestnení (3-2-4), čo stačilo na konečné tretie miesto.

Premiérové zlato pre Simonu Mišejovú a Tomáša Locha

Po prvý krát sa na najvyššej slovenskej súťaži predstavila Simona Mišejová v kata mladších žiačok, ktorá sa po 4 vyhratých kolách tešila zo svojho prvého veľkého víťazstva. V kumite mladších žiačok do 32 kg pridala bronz. Svoj prvý veľký triumf zaznamenal  v kategórii chlapcov do 22 kg Tomáš Loch, ktorý sa vo finále najľahších pretekárov postavil proti klubovému kolegovi Šimonovi Urgošíkovi. Po vyrovnanom výkone zvíťazil Tomáš Loch. Šimon Urgošík pridal striebro medzi chlapcami, keď vo finále nestačil na Liptáka z Rapidu Bratislava.
Medzi nováčikmi sa v dobrom svetle predviedla Kristína Bruňanská, keď v kata získala bronz a v kumite po remíze prehrala na vlajky. Cenné dva body za siedme miesto si pripísala v kumite Laura Lišková.

Bodovali aj stálice

Zlato pre klub vybojoval Michal Zaťko v kumite žiakov do 28 kg. Do finále sa prebojoval cez tri eliminačné kolá. V dvoch zvíťazil pred uplynutím časového limitu 8:0. V kata starších žiačok je konkurencia nabitá. V úvodnom kole prehrala tesne Romana Oboňová 1:2, rovnakým pomerom Simona Franková v osemfinále. Striebro v kata získal Alexander Lihner. Vo finále podľahol Štelclovi z Košíc. Alexander v kumite prešiel do najvyššej hmotnostnej kategórie, kde vypadol v treťom kole. „Zápasníci zápasili veľmi dobre, musíme ešte popracovať na detailoch napr. Lichner má v kategórii veľkých súperov aj o 10 kg ťažších, sú však od neho pomalší. Veľmi dobre zápasila Árvová, ktorá získala bronz a Bruňanská, ktorá prehrala na vlajky“ dopĺňa k zápasom tréner Horniak.

Nové súťažné disciplíny

„Slovenský zväz po prvý krát otvoril kategórie kata podľa výkonnosti a rozdelil ich na začiatočníkov a pokročilých, čo dáva šancu napredovať aj karatistom, ktorí začali trénovať neskôr. Okrem toho sa SZK snaží predísť predčasnej špecializácii mladých športovcov a zaviedol disciplínu agility. Je to prekážková dráha, ktorú majú deti prekonať bez chyby čo najrýchlejšie.  O prípravu na túto súťažnú disciplínu sa stará Katarína Hrdá. Medzi najšikovnejších karatistov sa zaradili Bruňanská, Urgošík, Oboňová, či Loch.“ Dopĺňa k súťaži trénerka Dušana Čierna.

Výsledky 1. Kolo SP detí – Bratislava 14.februára 2015

1 . Mišejová Simonka KATA ml. žiačky 8-9 r.Z
1 . Zaťko Michal KUMITE ml. žiaci 8-9 M -28 kg
1 . Loch Tomáš KUMITE chlapci 6-7 M -22 kg
2 . Urgošik Šimon KUMITE chlapci 6-7 M -22 kg
2 . Lichner Alexander KATA st.žiaci 10-11
3 . Mišeje Sylvia st.žiačky 10-11 r. Z
3 . Bruňanská Kristína st.žiačky 10-11 r. Z
3 . Mišejová Simonka KUMITE ml.žiačky 8-9 F -32 kg
3 . Árvová Romana KUMITE st.žiačky 10-11 F +40 kg
7 . Líšková Laura KUMITE ml.žiačky 8-9 F -32 kg


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri