Mladí bubeníci z celého Slovenska v Prievidzi čarovaliLorem ipsum dolor sit amet 3. 4. 2019 10:31

Vo štvrtok 28. marca 2019 sa v Základnej umeleckej škole Ladislava Stančeka v Prievidzi konal 4. ročník celoslovenskej súťaže žiakov ZUŠ v hre na bicie nástroje. Súťaž nesie meno prievidzského rodáka, vynikajúceho hudobníka a pedagóga Jozefa Boráka, ktorý bol v roku 1985 zakladateľom oddelenia bicích nástrojov vo vtedajšej Ľudovej škole umenia.

Súťažilo sa v troch súťažných disciplínach a v štyroch vekových kategóriách. Porotu tvorili skúsení hudobníci a pedagógovia Mgr. art. Peter Solárik z Akadémie umení v Banskej Bystrici, MgA. Miroslav Greman z Konzervatória v Košiciach a poslucháč Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne Bc. Martin Švec, ktorý sa v závere podujatia predstavil aj s krátkym hudobno-vzdelávacím recitálom.
V najmladšej vekovej kategórii do 10 rokov sa laureátom súťaže stal domáci, prievidzský účastník súťaže Jakubko Polák.
Laureátom druhej vekovej kategórie do 13 rokov, ktorá mala najviac súťažiacich, sa stal žiak ZUŠ ul. Jantárová z Košíc Adam Chalachan.
Vo vekovej kategórii do 16 rokov porotu jednoznačne presvedčil zástupca ZUŠ v Nových Zámkoch Adam Guláš. Laureátom svojej kategórie sa stal absolútne zaslúžene, lebo získal najviac bodov v oboch individuálnych súťažných disciplínach v hre na rytmické i melodické bicie nástroje. V tejto kategórii porotu a divákov zaujal aj jediný zahraničný súťažiaci Alexander Lebovich z ukrajinskej Užhorodskej detskej umeleckej školy, ktorý porotu a poslucháčov očaril efektnou hrou štyrmi paličkami na marimbu.
Podobným spôsobom, ako Adam Guláš ovládol svoju kategóriu do 16 rokov, Martin Zajac reprezentant  ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi zvíťazil v kategórii nad 16 rokov, ktorý tak obhájil titul laureáta kategórie z minulého roku.
V súťažnej disciplíne súborová hra dominoval Spojený orchester bicích nástrojov zo ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi. Zlatým pásmom porota ocenila aj ďalšie dva súbory: Súbor Via Arto z Humenného a súbor Subináčík zo ZUŠ L. Stančeka.
Celé podujatie prebiehalo vo výbornej atmosfére, k čomu prispeli najmä očarujúce výkony súťažiacich. Podujatie bolo úspešné aj vďaka finančnej podpore mesta Prievidza a precíznej organizácii podujatia vedením a pedagógmi ZUŠ L. Stančeka, za čo im patrí poďakovanie.   Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri